لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد صورت چیست ؟

همه ما این جمله را شنیده‌ایم که «بهترین چهره خود را به دیگران نشان دهید». همه ما تمایل به زیبایی داریم، اما گاهی اوقات موی زائد باعث می‌شود احساس کنیم زیبای واقعی ما پنهان شده است. اما با انجام لیزر موهای زائد صورت می توانید در هر زمان و هر روز در بهترین حالت خود باشید.

شاید تا کنون سعی کرده باشید موهای زائد را به روش های مختلف از بین ببرید اما باید بدانید لیزر موهای زائد ممکن است بهترین راه حل باشد.

لیزر موهای زائد روشی است که در آن از یک پرتو نور متمرکز برای حذف موهای ناخواسته از قسمت انتخابی بدن استفاده می شود. نور متمرکز به گرما تبدیل می شود که در اصل به فولیکول های مو در پوست آسیب می رساند. لیزر موهای زائد برای انواع پوست و قسمت های بدن بی خطر است. برخی از اعضای بدن که افراد ترجیح می دهند این روش را روی آنها انجام دهند عبارتند از: صورت، زیر بغل، ناحیه بیکینی، چانه و پاها. همچنین می توانید لیزر موهای زائد را برای تمام بدن انجام دهید.

برای لیزر موهای زائد صورت مانند سایر قسمت های بدن اقدامات لازم بر روی صورت شما اعمال خواهد شد. این اقدامات ممکن است شامل استفاده از مداد صورت برای علامت گذاری، تراشیدن موهای فعلی یا قرار دادن ژل روی ناحیه درمان باشد. سپس به شما عینک محافظت از چشم در برابر لیزر داده می شود. پس از انجام این اقدامات دستگاه لیزر دستی به طور سیستماتیک در سراسر منطقه درمان استفاده می شود.

این مقاله به شما کمک می کند تا با عوارض، فواید، مراقبت ها، ماندگاری و هزینه لیزر موهای زائد صورت آشنا شوید.

عوارض لیزر موهای زائد صورت

عوارض لیزر موهای زائد صورت

ممکن است برای لیزر موهای صورت بخواهید با عوارض آن آشنا شوید؛ ممکن است بخواهید بدانید آیا لیزر موهای زائد  صورت بی خطر است؟

در پاسخ باید گفت: بله، لیزر موهای زائد برای صورت شما بی خطر است. تنها عوارض جانبی موقتی توسط تعداد کمی از بیماران پس از لیزر موهای زائد صورت گزارش شده است.

بسته به پوستتان، ممکن است یک یا دو ساعت بعد از انجام لیزر موهای زائد دچار قرمزی یا تورم خفیف شوید.

متخصص لیزر درمان‌ها و دستورالعمل‌های لیزری مناسب را برای جلوگیری از هرگونه عوارض جانبی برای نوع پوست و مو به شما ارائه می‌دهد. در موارد بسیار نادری بیماران دچار سوزش موقت، دلمه یا تغییر رنگ پوست می‌شوند، اما این موارد استثنا هستند.

اما  بر اساس مطالعات علمی در دراز مدت، لیزر موهای زائد برای صورت بی خطر است و هیچ عارضه پایداری برای آن ثبت نشده است.

 فواید لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد صورت رشد مو را به طور دائم کاهش می دهد. اگر تعداد جلسه های توصیه شده برای نوع مو و پوست خود را داشته باشید، تا 90 درصد کاهش مو را مشاهده خواهید کرد. هر مویی که دوباره رشد کند بسیار ظریف‌تر خواهد بود و کمتر رشد می‌کند، که به معنای صاف‌تر شدن پوست برای مدت طولانی‌تری است.

با استفاده از لیزر موهای زائد صورت دیگر نیازی به اصلاح مکرر نخواهید داشت. بثورات یا ته ریش شکننده را به حداقل می رساند، و اپیلاسیون کمتر نیز منجر به کاهش موهای زیر پوستی می شود.

صرفه جویی در پول و زمان یکی دیگر از فواید لیزر موهای زائد صورت  است؛ بنابراین حذف موهای زائد به وسیله لیزر یک سرمایه گذاری طولانی مدت ارزشمند است.

بهبود رنگ و بافت پوست یکی دیگر از نتایج مثبت لیزر موهای زائد صورت است؛ تراشیدن مکرر یا اپیلاسیون یک ناحیه می تواند باعث ایجاد رنگدانه بر روی پوست شود. حذف موهای زائد به وسیله لیزر خطر این اتفاق را کاهش می دهد.

یکی از اثرات مثبت لیزر موهای زائد صورت تاثیر آن بر محیط زیست است؛ یک زن به طور متوسط در طول زندگی خود 2400 تیغ را دور می اندازد و هر سال تقریباً 2 میلیارد تیغ در محل دفن زباله ها قرار می گیرد زیرا قابل بازیافت نیستند. لیزر موهای زائد به طور چشمگیری از تولید حجم زیادی زباله غیر قابل بازیافت جلوگیری میکند.

مراقبت های لازم برای لیزر موهای زائد صورت

مراقبت های لازم برای لیزر موهای زائد صورت
  • اصلاح صورت در روز قبل از انجام لیزر موهای زائد صورت یکی از مراقبت هایی است که باید برای جلوگیری از سوختن پوست توسط لیزر انجام شود. یکی دیگر از مراقبت های لازم قبل از لیزر موهای زائد صورت پاک کردن کرم و آرایش صورت است.
  • یکی دیگر از توصیه ها و مراقبت ها برای گرفتن بهترین نتیجه این است که شما نباید برای چندین هفته قبل از لیزر درمانی، هیچ نوع دیگری از حذف موهای زائد را غیر از اصلاح انجام دهید زیرا می تواند اثربخشی درمان را کاهش دهد.
  • برای از بین بردن موهای زائد صورت بدون هیچ گونه بریدگی، ایده خوبی است که از تیغی که برای صورت ساخته شده است استفاده کنید.
  • برای کمک به تسکین پوست خود پس از درمان و محافظت از آن در برابر نور خورشید پس از لیزر موهای زائد صورت  استفاده از اسپری آب، ژل آلوئه ورا  و ضد آفتاب توصیه می شود.
  • پس از انجام لیزر موهای زائد صورت   قرمزی و برآمدگی صورت طبیعی است. بلافاصله پس از درمان، قرمزی و برآمدگی در ناحیه درمان شایع است. این عارضه ممکن است تا 2 ساعت یا بیشتر طول بکشد. طبیعی است که ناحیه تحت درمان برای چند ساعت احساس آفتاب سوختگی داشته باشد. در صورت ادامه دار شدن حساسیت استفاده از کمپرس سرد توصیه می شود. همچنین ممکن است در صورت وجود پوسته، مصرف کرم آنتی بیوتیک توسط پزشک توصیه شود. در رابطه با ایجاد حساسیت باید در نظر داشت که پوست تیره رنگ ممکن است ناراحتی و حساسیت بیشتری نسبت به پوست روشن داشته باشد.
  • پس از انجام لیزر ناحیه تحت درمان را به آرامی تمیز کنید. ناحیه تحت درمان را می توان به آرامی با یک صابون ملایم شستشو داد.
  • برای کاهش احتمال لکه های تیره یا روشن پس از لیزر موهای زائد صورت   به مدت 2 ماه از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. همیشه در طول دوره درمان با لیزر و حتی در فاصله 1 تا 2 ماه بعد از درمان می بایست از ضد آفتاب (SPF 25 یا بالاتر) استفاده کنید.

ماندگاری لیزر موهای زائد صورت

ماندگاری لیزر موهای زائد صورت

آیا تاثیر لیزر موهای زائد دائمی است؟ بله، و گاهی اوقات، نه. حذف موهای “دائمی” اغلب یک اصطلاح اشتباه است. موهای حاصل از فولیکول تخریب شده دوباره رشد نمی کنند. اما اگر فولیکول فقط آسیب دیده باشد و به طور کامل از بین نرود، مو ممکن است دوباره رشد کند. با این حال، مو استحکام یا رنگی که قبلا داشت را نخواهد داشت. موهایی که دوباره رشد می کنند اغلب بسیار ظریف و ضعیف هستند. با  انجام جلسات اضافی، حذف موهای زائد می تواند دائمی باشد.

مشکلات هورمونی نیز می تواند باعث رشد مجدد برخی از موها شود. با توجه به تاثیر هورمون ها بر رشد موها، بسیاری از زنان پس از بچه دار شدن در قسمت هایی از بدن شاهد رشد مجدد مو هستند. در این موارد میتوان مجدد از لیزر استفاده کرد.

در لیزر موهای زائد چند عامل وجود دارد که بر ماندگاری اثر لیزر بر حذف مو  تاثیر می گذارد؛ مهارت تکنسین، نوع مو، قدرت فولیکول، و عدم تعادل هورمونی از جمله این عوامل اند.

چرخه رشد مو در هر فرد منحصر به فرد است؛ این چرخه بر مدت زمانی که طول می کشد تا موها دوباره رشد کنند تاثیر میگذارد؛ برخی از افراد موهایی دارند که کند تر از دیگران رشد می کنند.

هزینه لیزر موهای زائد صورت

با توجه به حذف موهای زائد از طریق لیزر،  لیزر موهای زائد در طولانی مدت نسبت به سایر روش ها هزینه کمتری برای شما خواهد داشت. از آنجایی که اثرات لیزر موهای زائد صورت  معمولاً طولانی‌تر از سایر روش‌های حذف مو مانند اصلاح و اپیلاسیون است، استفاده از این روش مقرون به صرفه تر از سایر روش ها می باشد.

قیمت‌های لیزر موهای زائد صورت  برای هر فرد متفاوت است و به اندازه ناحیه‌ای که می بایست درمان شود و نوع پوست و مو بستگی دارد.
می توانید قیمت لیزر کل بدن و صورت را در صفحه تعرفه خدمات و یا مقاله قیمت لیزر کل بدن ببینید.

برای اثرگذاری و ماندگاری لیزر در نواحی صورت  6 تا 12 جلسه لیزر برای اکثر افراد نیاز است. لیزر موهای زائد صورت  در نواحی گردن، قسمت بالای لب، چانه، پیشانی و گونه ها بر حسب نیاز افراد مورد استفاده قرار میگیرد.

آیا لیزر موهای زائد صورت انتخاب مناسبی برای شماست؟

لیزر موهای زائد این روزها بسیار رایج است و بسیاری از افراد ترجیح می دهند تمام بدن خود را یکجا لیزر کنند. با بهبود فناوری، اکنون به تعداد جلسات کمتر برای از بین بردن کامل مو بدن نیاز است؛ همچنین بهبود فناوری بر کاهش درد نیز تاثیرگذار بوده است. در مقایسه با اپیلاسیون، لیزر موهای زائد گزینه ای راحت تر و مقرون به صرفه تر است.

با توجه به اینکه افراد زیادی تمایل دارند موهای صورت خود را برای همیشه حذف کند، لیزر موهای زائد صورت انتخابی مناسب است؛ ا لیزر موهای زائد فولیکول مو را از بین می برد، به این معنی که موها قادر به رشد مجدد نیستند.

لیزر موهای زائد صورت انتخابی است که اکثر افراد امروزی برای رهایی از موهای زائد بدن انجام می دهند. زیرا این روش یکی از راحت‌ترین تکنیک‌ها برای خلاص شدن از شر موهای زائد بدن برای مدت طولانی است و بنابراین برای افراد حرفه‌ای که سبک زندگی پرمشغله‌ای دارند جذاب است. معمولاً خانم‌ها برای از بین بردن موهای زائد در نواحی لب ، چانه، گونه ها و داشتن پوستی صاف از لیزر موهای زائد صورت استفاده میکنند. اما با توجه به فواید لیزر صورت، مردان نیز به استفاده از روش‌های حذف دائمی موهای زائد برای خلاص شدن از شر موهای زائد صورت تمایل دارند. لیزر موهای زائد صورت می تواند نتایج طولانی مدتی داشته باشد و دردسر برای اصلاح مکرر موهای ناخواسته را کاهش دهد.

سوالات لیزر موهای زائد صورت :

هزینه لیزر موهای زائد صورت چقدر است؟

بسته به این که کدام نواحی صورت را بخواهید لیزر کنید متغیر است و می توانید قیمت جزئیات صورت را در صفحه تعرفه خدمات ببینید.

از عوارض لیزر موهای زائد صورت چه می تواند باشد؟

بسته به پوستتان، ممکن است یک یا دو ساعت بعد از انجام لیزر موهای زائد دچار قرمزی یا تورم خفیف شوید.

5/5 - (8 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *