شستن صورت بعد از هایفو

شستن صورت بعد از هایفو

شستن صورت بعد از هایفو | آیا بعد از هایفوتراپی می‌توان صورت را شست؟

به دلیل اینکه مراقبت های پوستی قبل و بعد در روش های زیبایی، با هم متفاوت است، لذا یکی از سوالات پر تکرار بسیاری از مراجعین در این حوزه آن است که شستشوی صورت بعد از هایفو امکانپذیر هست و مانعی برای انجام آن وجود دارد یا خیر؟!
باید گفت از آنجا که در روش هایفو هیچگونه برش، خونریزی، زخم، بریدگی و جای بخیه وجود ندارد، لذا شستشوی صورت نمی‌تواند هیچ مانعی داشته باشد.
حتی ممکن است پزشک توصیه کند که فرد در مطب بلافاصله پس از انجام هایفو پوست خود را با آب ولرم در جهت خنک سازی پوستی و پایین آوردن درجه حرارت پوست را شستشو دهد.
دقت داشته باشید که درجه حرارت آب بسیار تاثیر گذار است.
بنابراین به طور قطع میتوان گفت که شستشوی پوست بعد از هایفو هیچ منعی ندارد و فرد میتواند بدون نیاز استفاده از شوینده ها به شستشوی ملایم پوست خود به کمک آب بپردازد.

نحوه شستن صورت بعد از هایفو

نحوه شستن صورت پس از عمل زیبایی محدود است. اما آیا شستن صورت بعد از هایفو نیاز به روش خاصی دارد؟ خیر همان طور که در مراقبت بعد از هایفو ذکر شد، می‌توانید بعد از هایفو صورت خود را به طور معمول بشویید. فقط چند نکته ساده زیر را دنبال کنید.

همانطور که گفته شد؛ شستشوی صورت بعد از هایفو هیچ منعی ندارد. به شرط آنکه فرد برخی ملاحظات پوستی را حین و پس از شستشو رعایت کند.

سه نکته طلایی برای شستن صورت بعد از هایفوتراپی

سه نکته برای شستن صورت بعد از هایفوتراپی

1- از آب داغ برای شستشو استفاده نکنید

همانطور که می دانید هایفوتراپی یک روش درمانی غیرتهاجمی و ساده است. یکی از مزیت های اصلی هایفو این است که به دوره ریکاوری یا نگهداری خاصی نیاز ندارد. پس نگران شستن صورت خود بعد از هایفو نباشید. به یاد داشته باشید که پس از درمان هایفو ممکن است صورت شما کمی قرمز یا زخم شود. بنابراین به طور طبیعی استفاده از آب داغ برای شستن صورت مناسب نخواهد بود.
آب خیلی سرد یا خیلی گرم موجب بروز تحرکات پوستی شدید می‌گردد.

2- به طور موقت از آماده سازی ها و اسکراب های قوی استفاده نکنید

استفاده از لایه بردارها یا اسکراب پوست را به طور موقت به تعویق بیندازید. حرکت نوک هایفو روی صورت و اصطکاک ناشی از آن می تواند پوست صورت شما را حداکثر تا چند روز حساس کند. بهتر است به طور موقت از مواد شوینده قوی و محلول هایی که باعث لایه برداری پوست می شوند خودداری کنید. همچنین برای شستن صورت خود در حمام وسواس نداشته باشید تا پوست به حالت طبیعی خود بازگردد.
در صورت نیاز به استفاده از شویند، سعی کنید از شوینده های بسیار ملایم؛ همچون شامپو بچه استفاده کنید یا از پزشک خود بخواهید که شوینده مناسبی برای شما تجویز نماید. از طرف دیگر حین شستشو از ماساژ دادن پوست خود بپرهیزید و بلافاصله پوست را با حوله ای نرم ،خشک نمایید و از کرم های مرطوب کننده یا آبرسان معمولی برای پوست خود استفاده نمایید.

3- به طور موقت از بخار با آب گرم و سونا اجتناب کنید

همانطور که قبلا بحث کردیم. حتی بدون رعایت این نکات، هیچ مشکلی نخواهید داشت. زیرا هایفو درمانی بدون دوره نقاهت است و بلافاصله پس از آن می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید. اگر پوست شما پس از هیپوتراپی ملتهب و قرمز شده است، سعی کنید به طور موقت از بخار آب داغ و سونا اجتناب کنید.

حمام و استخر را تا ۴۸ ساعت فراموش کنید

حمام و استخر را تا ۴۸ ساعت فراموش کنید

بعد از انجام عمل هایفوتراپی، پوست تا حدودی حساس خواهد شد. لذا تا زمانی که پوست به شرایط عادی خود برگردد، از استعمال آب گرم در موضع مورد نظر خودداری باید شود.

نرفتن به حمام آب گرم، جکوزی و موارد مشابه، به این معنا نمی باشد که نباید حمام کنید و یا با آب یخ دوش بگیرید، ولی بهتر است قبل از انجام هایفو دوش گرفته و تا دو روز بعد استحمام خود را به تعویق بیندازید.

البته اگر از آن دسته افرادی هستید که هر روز باید دوش بگیرید و بدون دوش گرفتن نمی توانید روز خود را شروع کنید، در هنگام حمام کردن از آب ولرم و کمی خنک استفاده کنید. چون آب خنک تر و ولرم باعث می شود تا چربی طبیعی پوست حفظ شده و از تحریک پوست جلوگیری به عمل آورد.

استخر، جکوزی و سونای خشک و بخار هم اثراتی شبیه به حمام آب گرم دارند و از این قاعده مستثنی نمی باشند. حمام های طولانی مدت با آب داغ موجب شسته شدن چربی های طبیعی پوست می شود ولی در عوض حمام آب ولرم و خنک تر می تواند سرعت بهبودی و پیشگیری از التهاب و آسیب پوستی را افزایش دهد.

به صورت کلی بعد از انجام هایفوتراپی سعی کنید رفتن به استخر و همچنین سونا و استحمام با آب گرم را به ۲۴ ساعت بعد موکول کنید.

برای نتیجه گیری از هایفو صبور باشید

نتیجه نهایی هایفو سه ماه دیگر تکمیل خواهد شد. همانطور که می دانید هایفو لایه های عمقی پوست را تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین برای دریافت نتیجه نهایی باید سه ماه صبر کنید. بلافاصله بعد از هایفو یا به مدت سه ماه نتایج را احساس خواهید کرد. هایفوتراپی با آسیب رساندن به بافت های عمقی پوست، بدن را برای تولید کلاژن تحریک می کند. در نتیجه فرآیند تولید کلاژن و بازسازی بافت زمان می برد. (مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو)

برای شستشوی صورت بعد از هایفو بهتر است نکات زیر را رعایت نمایید تا روند ترمیم پوستی خود را سریعتر پیش ببرید.

خلاصه نکات مهم برای شستن صورت بعد از هایفو

خلاصه نکات مهم برای شستن صورت بعد از هایفو
 • شستشوی پوست به کمک آب ولرم (عدم استفاده از آب خیلی خنک یا آب خیلی گرم)
 • عدم نیاز به شستشوی پوست با شوینده ها
 • در صورت استحمام، پوست خود را با شوینده های ملایم پوستی؛ همچون شامپو بچه بشویید.
 • عدم استفاده از شوینده های قوی
 • سعی کنید پوست خود را بعد از شستشوی ملایم با یک حوله پنبه ای نرم و تمیز، خشک کنید.
 • استفاده از آبرسان و مرطوب کننده پوستی
 • استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از هایفو صورت، در صورت تجویز پزشک

 خنک کردن صورت بعد از هایفو با شستن صورت بعد از هایفو

از آن جهت که امواج اولتراسوند مورد استفاده در تکنیک هایفوتراپی، باعث بالا رفتن دمای پوست تا دمای حدودا 60 الی 70 درجه می‌شود، بنابراین خنک کردن پوست بعد از هایفو میتواند بسیار مهم تلقی شود.
معمولا متخصصین بعد از انجام هایفو تراپی، کیسه‌های یخ کوچک به مراجعه کنندگان می دهند که با گذاشتن لحظه‌ای بر روی پوست محل درمان و برداشتن آن در طی چند نوبت باعث کاهش دما گردد.

از جهتی دیگر؛ شستن صورت بعد از هایفو نیز بلامانع است و فرد میتواند بلافاصله بعد از انجام هایفو، از آب ولرم برای متعادل کردن دمای پوست خود استفاده کند. توجه داشته باشید که از قرار دادن پک‌های یخ به مدت طولانی بر روی پوست خودداری کنید، زیرا امکان دارد منجر به بروز بعضی التهابات پوستی شود.

آیا شستشوی صورت قبل از هایفو لزومی دارد؟

از آنجا که انجام هایفوتراپی همراه با زخم و بریدگی نمی‌باشد، لذا امکان احتمال عفونت دراثر پوست کثیف وجود نخواهد داشت، اما با اینحال به علت تاباندن اشعه های دستگاه بر روی پوست، ممکن است وجود هرگونه آلودگی یا لوازم آرایش بر روی پوست، منجر به تحریک پوست و بروز آلرژی گردد.
بنابراین بهترین و امن ترین پیشنهاد آن است که سعی کنید با پوست تمیز و عاری از میکروب و وجود لوازم وکرم های آرایشی برای انجام هایفو اقدام نمایید و مانع از بروز احتمالی واکنش های آلرژیک بر روی پوست خود گردید.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی

مراقبت‌ های بعد از هایفوتراپی که بسیار مهم هستند شامل:

 • عدم استفاده از فیشال پوستی و بخار آب داغ
 • عدم استفاده از سونا و جکوزی به مدت 48 ساعت بعد از هایفو
 • عدم انجام ورزش های سنگین به مدت 48 ساعت بعد از هایفو
 • عدم استفاده از شوینده های بسیار قوی
 • عدم استفاده از اصلاح و وکس صورت، حداقل به مدت 72 ساعت بعد از هایفو
 • اجتناب از ماساژ صورت

سوالات درباره شستن صورت بعد از هایفو:

چگونه بعد از هایفو صورت خود را بشوییم؟

پس از انجام هایفوتراپی هیچ محدودیتی برای شستن صورت نخواهید داشت. و می توانید صورت خود را به طور معمول بشویید. بهتر است از آب داغ یا مواد شوینده قوی استفاده نکنید.

آیا پوست بعد از هایفو به آب حساس می شود؟

پوست صورت ممکن است تا چند ساعت پس از هایفو قرمز یا ملتهب باشد.

بعد از چند ماه می توان نتایج هایفو را دید؟

نتایج کامل هایفو در سه مرحله آماده خواهد شد. البته بلافاصله بعد از هایفو و بعد از هفته های اول شاهد تغییرات نسبی خواهید بود.

بعد از هایفو چقدر تغییر خواهم کرد؟

توجه داشته باشید که هایفو یک درمان طبیعی است. و هایفو بدن را برای تولید کلاژن تحریک می کند. در نتیجه، تغییرات بسیار طبیعی است و ممکن است توسط دیگران مورد توجه قرار نگیرد.

5/5 - (8 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *