بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

فهرست محتوا نمایش

لیزر موهای زائد یک دانش و فناوری است که دقیقاً به نحوی طراحی شده که بدون اثر گذاشتن روی قسمت‌های دیگر پوست و بدن، باعث حذف موهای زائد شود.
لیزرها در پزشکی و صنعت استفاده‌های بسیاری دارند. یکی از دغدغه‌هایی که امروزه برای افرادی که می‌خواهند لیزر انجام دهند پیش می‌آید، انتخاب دستگاه کاربردی و مناسب پوستشان است.

استفاده از روش‌های چون شیو کردن و یا اپیلاسیون، به دلیل اینکه دارای اثراتی موقت هستند معمولا زیاد مورد رضایت خانم‌ها نمی‌باشد.
استفاده از روش لیزر در کنار اینکه یک روشی دائمی و قطعی است، همچنین هزینه‌های تمام شده‌ای آن بسیار کمتر از روش‌های دیگر است.
یافتن بهترین دستگاه لیزر موهای زائد امروزه می تواند یک چالش بزرگ باشد. اگر بدنبال انجام لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر موهای زائد (‌کلینیک بهارین) می‌باشید این مقاله برای شما بسیار مفید می‌باشد.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

لیزر دایود

یکی از دستگاه‌های لیزر موهای زائد لیزر دایود می‌باشد که برای انواع رنگ پوست‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد اما برای پوست‌های تیره مناسب‌تر است.
قدرت نفوذ این لیزر به فولیکول‌های مو به نسبت زیاد بوده و از عوارض جانبی آن می‌توان به قرمزی بلافاصله بعد از انجام لیزر اشاره کرد.
تکنولوژی دایود روشی بسیار خوب و موثر است اما برندهای مطرح این تکنولوژی در ایران وجود ندارد به این علت که اکثرا ساخت اسرائیل می‌باشند.

سطح تماسدر دستگاه دایود سری دستگاه کاملا در تماس با بدن است و سر آن قابل تعویض و یکبار مصرف نمی‌باشد، این به معنی که غیربهداشتی نیست اما یکی از مشکل‌های این دستگاه این است که واکنش پوست حین لیزر سخت‌تر مشاهده می‌شود و دومین مشکل رعایت نکات بهداشتی در این دستگاه می‌باشد.
سطح مقطعسطح مقطع دایود به نسبت دیگر دستگاه‌ها کوچکتر است که احتمالا درد به همراه خواهد داشت.
طول موج طول موج لیزر دایود ۸۰۸ نانومتر هست درحالیکه دستگاه‌هایی مانند جنتل مکس پورو با دو تکنولوژی الکساندرایت و اندی یگ با طول موج های ۷۵۵ و ۱۰۶۴ تمام مدل‌های پوستی تیره و روشن را تحت پوشش قرار می‌دهند.

دستگاه لیزر الکساندرایت

بهترین دستگاه لیزر موی زائد (Laser hair removal) در ایران لیزر “الکساندرایت” می‌باشد. این لیزر به طور تاثیرگذاری روی پوست‌های روشن بسیار عالی عمل می‌کند.
دستگاه لیزر الکس با طول موج ٧۵۵ نانومتر نوعی لیزر اختصاصی برای جذب توسط رنگدانه‌های مو یا ملانین، منحصرأ جهت از بین بردن موهای زائد می‌باشد.
در واقع “الکساندرایت” یک روشی برای لیزر بوده و بر خلاف تصور عموم نام برند دستگاه نیست. در برخی مراکز برای لیزر موهای زائد از سیستم‌های نوری یا به اصطلاح آی پی ال استفاده می‌کنند.

روش آی پی ال

در قدیم این روش به دلیل ارزان و در دسترس بودن بسیار کاربرد داشته است. اما در اصل نام دستگاه نبوده و فقط نوعی پرتو تقویت شده می‌باشد که به اشتباه گاهی به آنها لیزر هم گفته می‌شود.
بعنوان لیزر‌های خانگی نیز از IPL استفاده خواهد شد که نتیجه مطلوبی برای فرد به دنبال نخواهد داشت.

لیزر اِندی یَگ

طول موج این لیزر ۱۰۶۴ نانومتر است و بطور انحصاری برای نواحی تیره و پوست گندمی و تیره طراحی شده است.
استفاده از لیزر الکساندرایت بر روی پوست‌های سبزه و نواحی تیره بدن دو حالت درجات پایین (‌عدم جوابگیری کامل) و درجات بالا (سوختگی و ایجاد عارضه) دارد.
اما این لیزر برای نواحی و پوست‌های سبزه و گندمی بدن طراحی شده و می‌توان این نواحی را با توان بالا لیزر کرد.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟
بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

امروزه لیزر الکساندرایت (Alexandrite laser) بهترین دستگاه لیزر در میان مردم شناخته شده است. اما همانطور که گفتیم استفاده از این فناوری برای تمامی طیف‌های پوستی مخصوصا پوست‌های سبزه و تیره اثربخشی مناسب را ندارد و امکان دارد در برخی موارد در پوست‌های تیره سبب ایجاد سوختگی، دو رنگه شدن پوست و یا از بین نرفتن کامل موها شود، بنابراین به صورت جهانی از آن استفاده نمی‌شود.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد از نظر عملکرد، پاسخگویی و ایمنی دستگاهی می‌باشد که از هر سه فناوری‌ الکساندرایت، دایود (Diode laser) و ان دیگ به طور همزمان بهره‌مند شود.
چنین دستگاه لیزری انعطاف‌ پذیری بسیار بالایی دارد و برای تمامی طیف‌های پوستی ۱ الی ۶ اثربخشی بسیار زیادی دارد.
نکته قابل توجه در مورد تمامی دستگاه‌های لیزر این است که میزان پاسخ دهی یک دستگاه تنها به فناوری لیزر استفاده شده در آن بستگی نخواهد داشت. موارد بسیاری وجود دارد که می‌‌تواند نتایج حاصل از لیزر را بهتر و یا کم کند.

مواردی که به یک دستگاه قوت می‌بخشد؟

این موارد عبارتند از محدودیت تعداد شات لیزر، قطر پرتوی لیزری، وقفه‌‌های بین شات‌‌ها، سیستم خنک کننده و … به طور مثال بعضی از دستگاه ‌ها مجهز به سیستم خنک‌ کننده بوده و برخی از دستگاه‌های پیشرفته‌تر مجهز به چیلر داخلی می‌باشند که درمانی بدون درد را برای بیماران به ارمغان خواهد آورد.
سیستم و روش‌‌های خنک ‌سازی در تاثیرگذاری و پیشگیری از عوارض لیزر موهای زائد بسیار مهم می‌باشد. پس پیش از انتخاب دستگاه لیزر، بهتر است تحقیقات خود را در خصوص بهترین دستگاه لیزر موهای زائد انجام داده باشید تا با مشکلاتی از قبیل سوختگی پوست بیماران و یا عدم جوابگویی مناسب رو به رو نشوید.

لیزر موهای زائد چگونه کار می‌کند؟

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش‌های رهایی از موهای زائد بدن می‌باشد. آقای اندرسون متوجه شد که با استفاده از امواج لیزر با طول موج خاص می‌توان، فولیکول‌های مو را مورد هدف قرار داد، بدون اینکه سلول‌های پوستی اطراف آن تحت تاثیر قرار گیرند.
این روش خیلی سریع تبدیل به یکی از بهترین روش‌های رفع موهای زائد در جهان شد.

کار لیزر موهای زائد به این شکل است که امواج لیزر با طول موج خاص به پوست تابیده می‌شوند. این امواج دارای طول موجی هستند که توسط ملانین موجود در فولیکول مو جذب می‌شوند.
ملانین عامل رنگ مو است و این دریافت انرژی باعث تخریب فولیکول مو (hair follicle) خواهد شد بدون اینکه پوست اطراف مو آسیب یا گرمایی را جذب کند.

فرق فناوری با دستگاه چیست؟

فناوری لیزر با دستگاه لیزر تفاوت بسباری دارد. فناوری یا تکنولوژی لیزر شامل ویژگی‌های فیزیکی پرتوی نور لیزر است. مثلاً فناوری لیزر الکساندریت دارای طول موج ۷۵۵ نانومتر می‌باشد.
دستگاه الکساندریت از فناوری لیزر الکساندریت بهره‌مند می‌شود یعنی نوری را می‌تابد که طول موجی برابر با ۷۵۵ نانومتر دارد.
پس آنچه ویژگی‌های پرتوی لیزری را تعیین می‌کند، فناوری لیزر می‌باشد.

بهترین دستگاه لیزر برای پوست‌های گندمی

پوست‌های سبزه برای انجام لیزر موهای زائد به مدل خاصی از دستگاه لیزر با طول موج مشخصی نیاز دارند. دستگاه‌های لیزر اروپایی، روی پوست مردم اروپا بهتر جواب می‌دهد که پوست‌های روشن و سفیدی دارند، اما در ایران باید بهترین دستگاه لیزر برای پوست‌های گندمی مورد استفاده قرار گیرد، زیرا بیشتر افراد پوست گندمی دارند.
بهترین دستگاه لیزر برای پوست‌های گندمی، لیزر دایود است که با کمک آن می‌توان بهترین نتیجه را مشاهده کرد.
برای پوست‌های سبزه و تیره باید به دنبال دستگاه دیگری باشیم تا بتوانیم بهترین نتیجه را کسب کنیم.

بهترین دستگاه لیزر برای پوست های سبزه و تیره

در پوست‌های سبزه و تیره، هیچ تناژی از رنگ‌های روشن مشاهده نخواهد شد به همین دلیل است که نمی‌توان از دستگاه لیزر مناسب برای پوست‌های روشن روی این پوست‌ها استفاده کرد، زیرا باعث سوختگی پوست بیمار می‌شود.
بهترین دستگاه لیزر برای پوست‌های سبزه و تیره، دستگاه الکساندرایت است که برای پوست‌های تیره با موهای ضخیم و سیاه بسیار پاسخ‌دهی دارد.
لیزر الکساندرایت موتوس ای ایکس (motus ax) و لیزر الکساندرایت موتوس ای وای (motus ay) دو نوع جدید از لیزر الکساندرایت هستند که برای پوست‌های سبزه به کار برده می‌شوند و بیشترین تاثیر در لیزر موهای زائد پوست‌های تیره را دارند.

قیمت لیزر موهای زائد کل بدن

علاوه بر این که دستگاه مناسب برای لیزر مهم است، آگاهی از قیمت لیزر کل بدن هم باید صورت بگیرد؛ چرا که یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت لیزر کل بدن، نوع دستگاه و تعداد شات های و قدرت آن است.
برای آگاهی از هزینه های لیزر موهای زائد کل بدن به مقاله آن و یا صفحه تعرفه خدمات سر بزنید.

پرسش و پاسخ در مورد بهترین دستگاه لیزر

هزینه لیزر موی زائد در کلینیک ها چقدر است ؟

مسلما هزینه لیزر موی زائد بسته به جایی که میخواهید لیزر انجام دهید متفاوت است. اما از آنجایی که تاثیر لیزر Motus AY نسبت به لیزر های دیگر بسیار تاثیر گذار است، هزینه آن هم کمی بالاتر است. هر چند ارزشش را دارد و تعداد جلسات پایین تری نیاز دارد.

آیا لیزر موی زائد باعث نازایی می شود ؟

از آنجایی که عمق نفوذ لیزرهای موی زائد پایین می باشد و در سطح پوست است، این روش رفع موی زائد به هیچ عنوان باعث نازایی نمی شود. لیزر موی زائد الکساندرایت Motus AY دارای گواهینامه FDA امریکا بوده و بی خطر بودن و بی عارضه بودن آن کاملا اثبات شده است.

برای پوست های تیره و سبزه چند جلسه لیزر لازم است ؟

معمولا با دستگاه موتوس ای ایکس برای گرفتن بهترین جواب و بیشترین تاثیر حدود ۶ الی ۸ جلسه نیاز هست.

اگر جای دیگر لیزر انجام بدهیم می توانیم بعدا به مرکز دیگری مراجعه کنیم ؟

بله هیچ مشکلی وجود ندارد. اتفاقا افرادی که در مراکز دیگر لیزر کرده اند، با یک جلسه لیزر نتیجه دلخواه خود را کسب می کنند.

آیا زنان باردار هم می توانند لیزر موهای زائد انجام دهند؟

خیر. در دوران بارداری به دلیل عدم تعادل هورمونی انجام لیزر پیشنهاد نخواهد شد. بهترین زمان دو ماه پس از زایمان می باشد.

آیا لیزر بیکینی دردناک است ؟

ممکن است کمی درد تجربه کنید ولی آن قدر نیست که غیرقابل تحمل باشد. اکثر مراجعه کنندگان درد لیزر را مثل برخورد یک کش لاستیکی با پوست توصیف می ‌کنند. بسیاری از مراجعین اصلاً هیچ دردی احساس نمی‌کنند و می‌گویند فقط کمی پوست‌شان سوزن سوزن شده است. به طور کلی کمتر از ۱ درصد مراجعین به کرم‌های بی‌حس کننده نیاز پیدا خواهند کرد.

خطرات لیزر بیکینی چقدر است ؟

به هر حال تمامی روش‌های درمانی پزشکی زیبایی خطراتی را به همراه خواهند داشت، ولی در مورد لیزر موهای زائد بیکینی خطرات و عوارض بسیار محدود می باشند. لیزر می‌تواند باعث ایجاد زخم، سوختگی، تغییرات رنگ پوست و جوش زدن بشود. این خطرات تا حد زیادی به مهارت اپراتور بستگی خواهد داشت.

آیا لیزر Motus AY باعث از بین بردن موهای زیرپوستی هم می شود ؟

بله. شما برای درمان موهای زیرپوستی می توانید از لیزر Motus AY استفاده کنید.

آیا افرادی که تنبلی تخمدان دارند لیزر برای آن ها هم جواب می دهد ؟

بله جواب خواهد داد اما مساله این است که به دلیل عدم تعادل هورمونی ناشی از تنبلی تخمدان، هم تعداد به جلسات بیشتری نیاز است و هم اینکه باید در کنار لیزر موی زائد، برای درمان تنبلی تخمدان هم اقدام کنید.

قبل از جلسه لیزر می توانیم اپیلاسیون انجام دهیم ؟

خیر امکان پذیر نیست باید قبل و بین جلسات لیزر خود باید موهای زائد خود را با تیغ و ژیلت شیو کنید و اصلا نباید از روش هایی که مو را از ریشه در می آورند استفاده کنید. به طور کلی باید بدانید که قبل و پس از لیزر موهای زائد مراقبت هایی نیاز دارد تا روند لیزر موهای زائد به خوبی پیش برود.

چگونه فرق بین لیزر الکساندرایت کندلا اصل و تقلبی را تشخیص دهیم ؟

یکی از مسائلی مهم در خصوص لیزر موهای زائد نوع دستگاه است، البته که صرفا نام یک دستگاه معتبر نمی تواند ضامن جوابدهی و همچنین عدم آسیب باشد، حضور پزشک و صدها مولفه دیگر کیفی در این خصوص موثر می باشد. نکته ای که در مورد دستگاه های لیزر بسیار سوال می شود، نحوه تشخیص دستگاه اصل و تقلبی است، حقیقتا این مساله به سادگی قابل تشخیص نیست و حتی افراد حرفه ای و پزشکان هم گاهی نمی توانند این مساله را تشخیص دهند، زیرا علاوه بر دستگاه های تقلبی، دستگاه های اصل که در کشورهای دیگر میزان زیادی کار کرده اند توسط افرادی خریداری، و با یک سرویس جزئی مجددا وارد کار می شوند.

5/5 - (2 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *