بهترین مرکز لیزر موهای زائد

بهترین مرکز لیزر موهای زائد کدام است؟

فهرست محتوا نمایش

امروزه لیزر موهای زائد به یکی از موارد روزمره در زندگی تبدیل شده است. این روش، به دلیل راحتی در انجام آن زیبایی و نرمی که به پوست می‌دهد، عوارض کم و اثربخشی بسیار طولانی و حتی از بین بدن موهای زائد مورد توجه قرار گرفته است.
میزان رضایت از لیزر در بین زیباجویانی که لیزر کرده‌اند بسیار بالا است ولی در عین حال تعداد زیادی از افراد، نتایج رضایت بخشی از آن دریافت نمی‌کنند.
تجربه نشان داده که این عدم رضایت، معمولاً ناشی از مراجعه به کلینیک‌هایی است که کیفیت کار بالایی ندارند. پس با ما در این مقاله همراه باشید تا از فاکتورهای بهترین مرکز لیزر موهای زائد (کلینیک بهارین) با خبر شوید.

ویژگی‌های بهترین مرکز لیزر موهای زائد

ویژگی‌های بهترین مرکز لیزر موهای زائد
بهترین مرکز لیزر موهای زائد

کلینیکی که مجوزهای لازم را داشته باشد.

استفاده از دستگاه‌های لیزر موهای زائد نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. برای همین مجوز ارائه این دست خدمات تنها به پزشکان متخصص داده می‌شود که دوره‌های لازم را سپری و گواهی‌نامه‌ی لیزر درمانی را دریافت کرده باشند.
در نظر داشته باشید که اگر اپراتور یا فردی که لیزر انجام می‌دهد پزشک نباشد، مشکلی نیست. اپراتورها آموزش‌ها و دوره‌های لازم را دریافت کرده و به خوبی با نحوه‌ی کار آشنایی دارند.
پزشک متخصص وظیفه دارد که پوست شما را معاینه کند، بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را برای شما انتخاب و راهنمایی‌های لازم را به اپراتوری که لیزر انجام می‌دهد ارائه کند.

جلسه مشاوره توسط پزشک متخصص انجام شود.

بهترین مرکز لیزر موهای زائد در تیم درمانی خود پزشک متخصص دارد. در جلسه‌ی مشاوره قبل از لیزر درمانی، پزشک متخصص باید حضور پیدا کند و در ادامه، جلسات لیزر تحت نظارت او صورت گیرد.
لیزر مانند تمام روش‌های درمانی، با وجود کم تهاجمی بودنش، عوارضی دارد. پزشک متخصص به خوبی احتمال بروز این عوارض جانبی را پیش‌بینی می‌کند و برای پیشگیری از آن‌ها اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
همچنین اگر عوارض جانبی غیر منتظره برایتان اتفاق افتاد، پزشک می‌تواند نقش موثری در درمان و جلوگیری از وخامت آن‌ها را داشته باشد.

بهترین مرکز لیزر موهای زائد از بهترین دستگاه‌ها بهره می‌برد.

امروزه دستگاه‌های زیادی برای لیزر موهای زائد ساخته شده است. از دستگاه‌های آرایشگاهی و خانگی که با تکنولوژی IPL کار می‌کنند تا دستگاه‌های حرفه‌ای که تنها در مراکز درمانی تخصصی اجازه‌ی استفاده از آن‌ها وجود خواهد داشت.
واضح است که دستگاه‌های حرفه‌ای لیزر موهای زائد اثر بیشتر و دائمی‌تری حتی در لیزر موهای کرکی دارند.
دستگاه‌های حرفه‌ای لیزر هم تنوع بیشتری دارند. برندها و شرکت‌های زیادی اقدام به ساخت این دستگاه‌ها کرده‌اند که کیفیت ساخت متفاوتی دارند.
برندهای دستگاه لیزر بسیار‌اند؛ اما روش استفاده شده در آن‌ها در چند مورد وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 • لیزر الکساندریت (Alexandrite laser)
 • لیزر دایود (Diode laser)
 • لیزر ان دی یاگ
 • لیزر روبی
 • سوپرانو آیس پلاتینیوم

هر کدام از این تکنولوژی‌ها، مزایا و عوارضی دارند و اصولاً نمی‌توان یکی را به عنوان بهترین روش معرفی کرد.
مثلاً لیزر معروف الکساندریت برای پوست‌های روشن بسیار موثر است اما برای پوست‌های تیره تاثیر چندانی نخواهد گذاشت و لیزر ان دی یاگ برای پوست‌های تیره مناسب‌تر می‌باشد.
یا مثلاً لیزر دیود قدرت بالایی داشته و درد کمتری نسبت به الکساندریت دارد. این که کدام دستگاه لیزر برای شما مناسب باشد، در جلسه مشاوره و توسط پزشک متخصص تعیین می‌شود.

قیمت مناسب یک کلینیک خوب

با وجود این که بیشتر مراکز لیزر موهای زائد از تکنولوژی‌های مشابهی استفاده می‌کنند، قیمت خدمات لیزر در کلینیک‌های مختلف، تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارد.
قیمت لیزر کل بدن در کلینیک بهارین را می توانید در مقاله آن با صفحه تعرفه خدمات ببنید.
در نظر داشته باشید که اگر هزینه لیزر درمانی بسیار پایین باشد، یعنی احتمالاً مرکز مورد نظر، یکی از ویژگی‌هایی که در بالا ذکر کردیم را نخواهد داشت. به علاوه موارد زیر در قیمت لیزر درمانی تاثیرگذارند:

لوازم مصرفی دستگاه لیزر باید تعویض شوند.

مثلاً تمامی دستگاه‌های لیزر دارای کارتریج‌هایی با شات‌های محدود هستند. یعنی بعد از شلیک تعداد مشخصی پرتوی لیزری، عمر کارتریج به پایان خواهد رسید و باید تعویض شود.
کاتریج‌ها فقط یکی از لوازم یکبار مصرف لیزر موهای زائد می‌باشد و تعداد زیادی از لوازم مصرفی باید مدام تعویض شوند.

دستگاه‌های لیزر باید تعمیرات و بازبینی دوره‌ای شود.

دستگاه لیزر موهای زائد باید به صورت منظم توسط نمایندگی تعمیر و بازبینی شود تا به درستی کار کند و ایمن باشد. بهترین کلینیک لیزر موهای زائد به خوبی به این مسئله واقف می‌باشد و همواره از صحت عملکرد دستگاه‌های خود اطمینان بدست آورید.

اپرتورها و پزشکان ماهرتر، دستمزد بیشتری دارند.

باید توجه داشته باشید که در هر صورت این اپراتور است که موهای شما را لیزر می‌کند، نه دستگاه لیزر. هرچه مهارت و تجربه‌ی اپراتور و پزشک متخصص بالاتر باشد، لیزر درمانی موثرتر است. بدیهی است که افراد مجرب و ماهرتر، دستمزدهای بیشتری دریافت می‌کنند.

از قیمت‌های پایین بترسید.

بی دلیل نیست که از قدیم گفته‌اند هیچ ارزانی بی‌علت نیست. اگر هزینه خدمات لیزر درمانی از حد معقول پایین‌تر است، مطمئن باشید که اثربخشی آن کمتر و گاهی خطراتش هم بیشتر خواهد بود. پس تلاش کنید از مراکزی که قیمت پایینی دارند پرهیز کنید.
شاید بتوان با یک سوم قیمت استاندارد موهای زائد خود را لیزر کنید؛ اما اگر این درمان تاثیر کمی بر حذف موهای زائد داشته باشد، وقت و هزینه‌ای که متحمل شدید را از دست می‌دهید.

انواع دستگاه‌های لیزر موهای زائد

سوپرانو آیس پلاتینیوم

دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینوم (soprano ice Platinum) اولین دستگاه لیزر می‌باشد که دارای تکنولوژی استفاده همزمان از سه طول موج متفاوت را دارد. یعنی یک دستگاه شامل طول موج دستگاه دایود، الکساندریت و nd که میتواند برای تمام پوست ها استفاده شود.

دستگاه لیزر الکساندریت

امروزه لیزر الکساندریت یکی از بهترین نوع لیزر می‌باشد که طول موج آن برابر 755 نانومتر است و از آن برای افرادی که پوست بسیار سفیدی دارند استفاده می‌شود و بسیار تاثیرگذار است؛
افرادی که موهای بدن آن ها بسیار ضخیم است یا رنگ بدن آن‌ها بسیار تیره است نباید از لیزر الکساندریت استفاده کنند چون جواب خوبی از آن نخواهند گرفت.

دستگاه لیزر دایود

بعد از لیزر الکساندریت، لیزر دایود نیز بسیار حرفه‌ای عمل کرد؛ طول موج این دستگاه برابر 800 الی 810 نانومتر می‌باشد؛ لیزر دایود نفوذ بسیار زیادی در پوست دارد و از پوست انسان محافظت می‌کند؛
بسیاری از افراد که پوست بدن آن‌ها تیره می‌باشد می‌توانند بهترین نتیجه را از لیزر دایود داشته باشند.

دستگاه لیزر ان دی یاگ

این نوع لیزر نیز مثل دو نوع لیزر دیگر با نتیجه بسیار خوبی همراه خواهد بود؛ طول موجی این دستگاه لیزر برابر 1064 نانومتر است که در واقع می‌توان گفت بهترین گزینه برای افرادی است که پوست‌های تیره‌ای دارند درست است که برای پوست‌های تیره تاثیرگذاری بیشتری دارد اما تمام پوست‌ها می توانند از آن استفاده کنند.

دستگاه لیزر دکا

در این دستگاه از تکنولوژی‌های بسیار مفیدی استفاده شده است و باید گفت که این نوع لیزر تلفیقی از الکساندرایت و ان دی یاگ است که باعث شده تاثیر بسیار زیادی در از بین بردن موهای زائد شما داشته باشد؛
به دلیل کم بودن انرژی پرتوهای تابش شده، درد کمتری را با خود به همراه خواهد داشت و در ضمن امنیت بیشتری برای بیمار خواهد داشت.

چگونه بهترین مرکز لیزر موهای زائد را انتخاب کنیم

بهترین مرکز لیزر موهای زائد
 • برای انتخاب یک مرکز مناسب انجام لیزر در تهران نیازمند گذاشتن وقت و توجه زیادی می‌باشد زیرا تعداد مراکز زیاد بوده و تنوع در مهارت پزشکان نیز بالا است.
 • معمولا برای پیدا کردن بهترین مرکز لیزر موهای زائد انتخاب‌تان را روی ۳ مرکز محدود کنید و هر مرکزی که انتخاب کرده‌اید براساس بازخورد مشتریانی باشد که از این خدمات بهره برده‌اند. یعنی نظرات مشتریان را در مورد مرکز بپرسید.
 • در صورتیکه فردی را دیدید که در مرکز مورد نظر شما لیزر کرده در مورد نتیجه کار از او سوال بپرسید جواب منفی یا مثبت باشد ارزش شنیدنش را خواهد داشت.
 • قبل از لیزر کردن سعی کنید یک جلسه مشاوره را برای سه مرکز محدود شده بگذرانید.
 • با مراکز انتخابی خود تماس بگیرید و ببینید که کدام یک از مراکز زیبایی اطلاعات مفید و جامعی را به شما ارائه خواهد داد.
 • سوالات مهم مثل نوع لیزر، اپراتور انجام لیزر و غیره را بپرسید.

مشاوره در بهترین مرکز لیزر موهای زائد بصورت رایگان انجام می‌شود

همانطور که گفتیم در بهترین کلینیک لیزر موهای زائد حتما پزشک متخصص پوست حضور دارد و پرسنل زیر نظر ایشان مشغول به کار هستند. همانطور که می‌دانید لیزر موهای زائد برای همه افراد مناسب نمی‌باشد. برای مثال موارد زیر را در نظر بگیرید.

 • افرادی که دارای مشکلات پوستی می‌باشند.
 • افرادی که دارای اگزما و یا آکنه می‌باشند.
 • افرادی که از داروی ماینوکسیدل به منظور پرپشت کردن موهای خود استفاده می‌کنند.
 • در صورت وجود زخم در مناطقی که قرار است لیزر انجام شود.
 • خانم‌هایی که در دوران بارداری یا شیردهی قرار دارند نباید لیزر انجام دهند.
 • در صورتی که به تازگی سولاریوم یا حمام آفتاب انجام داده باشید.

پزشک با معاینه نواحی انتخاب شده برای لیزر می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که آیا لیزر موهای زائد برای شما مجاز است و یا تا زمان بهبود باید صبر کنید.
از دیگر مواردی که توسط متخصص پوست باید مورد بررسی قرار گیرد رنگ پوست و میزان ضخامت موهای زائد می‌باشد.

همانطور که می‌دانید برای انجام لیزر موهای زائد یک دستگاه برای همه افراد با انواع مختلف پوستی جوابگو نیست.
پزشک متخصص پوست با شناخت نوع پوست و دستگاهی که در کلینیک خود دارد می‌تواند به راحتی تشخیص دهد، که با کدام دستگاه می‌توان نتیجه بهتری بدست آورد.

مزایای لیزر موهای زائد بدن

مزایای لیزر موهای زائد بدن

همانطور که گفتیم بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بدن دستگاه الکساندرایت است که ویژگی‌های زیر را دارد:

 • احساس درد نمی‌کنید.
 • دوره نقاهت ندارد.
 • ایجاد سوختگی روی پوست نمی‌کند.
 • نیاز به هیچ نوع بی حسی موضعی ندارد.
 • سرعت بالا در رفع موهای زائد در هر جلسه لیزر
 • از بین بردن موهای زائد بدن بصورت یکنواخت
 • برای از بین بردن موهای زائد در انواع رنگ پوست از رنگ روشن تا رنگ تیره
 • مناسب برای لیزر موهای زائد پر ضخامت و تیره

عوامل موثر بر هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد بسته به نوع پوست و ضخامت موی فرد متفاوت است. از بین بردن موهای ضخیم‌تر به زمان بیشتری نیاز دارد. سایر عوامل موثر بر قیمت لیزر موهای زائد عبارت است از:

 • میزان سطح مورد نظر برای لیزر
 • لیزر تمام بدن یا بخشی از آن
 • وضعیت مراجعه کننده (به هم ریختگی هورمون‌ها و برخی بیماری‌های مثل تنبلی تخمدان می‌تواند روی فولیکول‌های موهای زائد تاثیرگذار باشد)
 • مهارت پزشک
 • محل مطب یا کلنیک لیزر
 • دستگاه لیزر مورد استفاده (هر مقدار دستگاه جدیدتر باشد و تاثیر آن ماندگارتر و هزینه لیزر بالاتر خواهد رفت)
 • دستگاه لیزر الکساندریت جدیدترین تکنولوژی، با کمترین عارضه و با بیشترین اثربخشی در رفع موهای زائد بدن می‌باشد.
  بنابراین پرداخت کمی هزینه بیشتر برای لیزر موهای زائد با بهترین دستگاه گزینه منطقی‌تری است.

پرسش و پاسخ در مورد بهترین مرکز لیزر موهای زائد

آیا داشتن مجوز معتبر از وزارت بهداشت برای مرکز لیزر موهای زائد ضروری می باشد؟

در حال حاضر، مراکز لیزر زیادی را در سطح شهر هستند که بدون داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت به انجام لیزر می‌پردازند. هر چند قیمت لیزر در این مراکز بسیار کم است، اما هیج ارزانی بی‌ دلیل نیست. سوختگی، ایجاد لکه‌ های پوستی، ابتلا به بیماری ‌ها و عفونت ‌های پوستی و... تنها بخشی از عوارض لیزر در مراکز غیر معتبر می باشد.

آیا لیزر موهای زائد توسط پزشک متخصص انجام می‌ شود؟

لیزر موهای زائد در تمام کلینیک‌های معتبر در سراسر جهان توسط یک اپراتور حرفه ‌ای و آموزش ‌دیده انجام می‌شود. مهارت و تجربه بالای اپراتور باعث می ‌شود درمان خوبی را تجربه کنید.

آیا پیش از لیزر باید اپیلاسیون کنم؟

پیش از لیزر موهای زائد نباید از روش هایی که باعث در آمدن مو را از ریشه می شوند، استفاده کنید. بهتر است قبل و بین جلسات لیزر از ژیلت برای اصلاح موهای زائد استفاده شود.

آیا لیزر بیکینی باعث سرطان رحم یا دهانه رحم خواهد شد؟

سطح نفوذ لیزر موهای زائد بسیار پایین است و فقط تا ریشه موهای زائد نفوذ می کند. اصلا به بافت های عمقی نفوذ ندارد و هیچ عارضه ای برای رحم، دهانه آن و یا تخمدان ها ایجاد نخواهد کرد.

امتیاز بدهید
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *