مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو

مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو

مزوژل پروفایلو بر پایه هیالورونیک اسید می باشد که یکی از تاثیر گذارترین فیلر های موجود در بازار است که مشکلات پوستی را درمان می کند. بعد از تزریق کردن، ژل پروفایلو در بافت پوست پخش می شود و به مدت یک ماه چهار نوع گوناگون از الاستین و کلاژن را تحریک می نماید.
این نوع ماده هیچ گونه نیازی به دادن ماساژ ندارد و همچنین اثر بر آمدگی به جای نمی گذارد. مزوژل پروفایلو  یکی از بالاترین غلظت را در هیالورونیک اسید دارد. روشی تاثیر گذار و نوین برای درمان وضعیت ظاهری، گردن، پوست صورت و همچنین برای داشتن پوستی بی چین و چروک و جوان تر استفاده از ژل پروفایلو می باشد. تزریق این ژل در بین مردم بسیار محبوب شده است. 
ما نیز قصد داریم در این مقاله مراقبت های بعد از تزرق ژل پروفایلو را بررسی نمایم.

مراقبت های بعد از تزریق ژل پروفایلو

مراقبت های بعد از تزریق ژل پروفایلو
 •  ژل پروفایلو به خوبی در بافت پوستی پخش می شود. این ژل در هر طرف صورت تقريبا ۵ بار تزریق می شود که این خبر خوبی برای افرادی که به این روش درمانی علاقمند هستند می باشد، چون با کاهش یافتن تعداد تزریقات ناراحتی و درد افراد هم کاهش می یابد و استفاده کردن از موادی مانند بی حس کننده در قسمت تزریق در کسانی که حساس هستند اختیاری خواهد بود.
 • بعد از تزریق کردن ژل پروفایلو، بلافاصله نتیجه آن قابل مشاهده می باشد و افراد متوجه یک جوانساز طبیعی در پوست خود می شوند.
 • بالابردن استحکام، کشش و نیز بهبود عملکرد کیفیت پوست در حدود ۶ ماه باقی می ماند. بعد از گذشت تقریبا یک ماه نتیجه های تزریق به اوج خود می رسند و افراد متوجه تغییر و درمان شدن کیفیت پوست خود و رفع چروک های پوستی می شوند.
 • بعد از درمان بلافاصله ممکن است در ناحیه تزریق مقدار کمی قرمزی و احساس خارش وجود داشته باشد که به مدت ۲۴ ساعت از بین می رود.
 • اگر نسبت به هیالورونیک حساسیت خاصی دارید توصیه می شود در خانم های شیرده و باردار استفاده نشود.
 • توصیه می کنیم از ژل پروفایلودر ۲ یا ۳ نوبت استفاده کنید. این ژل ۶ میلی لیتر در ۳ جلسه به شکل ماهیانه تزریق شود تا بهترین نتیجه حاصل شود. وقتی که چین و چروک های صورت زیاد باشد توصیه می شود که هشت میلی لیتر در چهار جلسه پخش شود.
 • به طور کامل هیالورونیک اسید به وسیله پوست تجزیه می شود و بعد از گذشت ۶ ماه اثری از آن بر جای نمی ماند و نیاز است که درمان آن تکرار شود.
 • با توجه به اینکه هیالورونیک اسید وظیفه آبرسانی به پوست را دارد حتما باید بعد از تزریق این ژل مقدار زیادی آب میل کنید تا متوجه شاداب شدن پوست صورت خود شوید.
 • بعد از تزریق  پروفایلو می توانید سریعا به کار های روزانه خود بدون هیچ مشکی بروید
 • توصیه می کنیم بعد از تزریق از آرایش کردن پرهیز نمایید.
 • استفاده کردن از لوازم آرایش معدنی مانعی ندارد و می توان بعد از تزریق در  کلینیک معتبر از آن ها استفاده نمایید تا قرمزی حاصل از تزریق را کاملا از بین ببرید.
 • همچنین رفتن به باشگاه ها، اتاق بخار، سونا و یا شنا کردن در روز تزریق توصیه نمی گردد.
 • از لمس کردن قسمتی از صورت که تزریق در آن انجام شده است خودداری کنید.
 • به ماساژ دادن پوست بعد از تزریق هیچ نیازی نیست.

اهمیت مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو

 بعد از هر گونه عمل زیبایی که بر روی سطح پوست انجام می‌شود، کمی پوست حساس‌تر شده و به مدت چند روز پوست نیاز به مراقبت دارد. توجه نمودن به بعضی از نکات، فرد را از خطرات ناشی از عفونت‌، تورم زیاد، قرمز شدن و دردهای ماندگار محافظت می‌کند. به همین خاطر مراقبت‌های بعد از تزریق پروفایلو بسیار مهم می باشد. برای مثال:

حداقل به مدت ۲۴ ساعت پس از تزریق می بایست صورت خود را تمیز نگه داشته و از برخورد هر‌گونه مواد آرایشی و بهداشتی دوری کنید. استفاده کردن از محصولات آرایشی روی پوست صورت بلافاصله پس از تزریق، قسمت تزریق را مسدود می کند و یا خطر عفونت را افزایش می‌دهد.

ورزش کردن به صورت شکل پیاده روی مانعی ندارد، اما هر گونه فعالیت ورزشی که باعث می شود شخص طی آن عرق کند تا ۴۸ ساعت ممنوع می باشد. زمانی که محلول پروفایلو تزریق می‌شود به خاطر این که رگ های خونی پاره می شود، پوست کمی نیز کبودمی‌شود. ورزش کردن شدید ضربان قلب را بالا می برد و نیز رگ‌ها بیشتر نمایان می‌ شوند که به همین دلیل کبودی خیلی دیرتر خوب می‌شود.

توصیه‌ هایی که قبل از انجام تزریق پروفایلو باید انجام داد چیست ؟

مراقبت های قبل از تزریق ژل پروفایلو

پزشکی که قرار است این کار را انجام دهد، در جلسات مشاوره کامل برای شما توضیح خواهد داد که باید جهت آمادگی چه کارهایی را برای تزریق پروفایلو انجام دهید.

 توصیه‌هایی قبل از تزریق ژل پروفایلو عبارتند از:

 • نباید چند روز قبل از تزریق ژل از داروهای غیراستروئیدی و ضدالتهاب استفاده کنید تا خطر کبودی در قسمت تزریق کاهش یابد.
 • مصرف دخانیات و الکل را از یک هفته قبل از تزریق کنار بگذارید.
 • استفاده از داروهای خاص مانند داروهای رقیق‌کننده خون از پزشک خود حتما سوال کنید که آیا می‌توان قبل از تزریق پروفایلو آن‌ها را مصرف کرد یا نه؟
 • قبل از انجام تزریق اگر به موارد خاصی حساسیت دارید، پزشک خود را حتما در جریان بگذارید.

ژل پروفایلو چیست؟

ژل پروفایلو از مواد طبيعی تشکیل شده است. گفته می شود تزریق ژل پروفایلو یک عمل زیبایی می باشد که بدون هیچ نوع جراحی، پوست را لیفت می نماید و باعث می شود خطوط عمیق صورت و نیز چین‌وچروک‌های از بین برود. این روش در بین روش‌های زیبایی در چند سال گذشته، خیلی مؤثر بوده است.
علاوه بر اینکه افتادگی پوست، و همچنین کاهش سستی و بافت همچنین رنگ پوست را درمان می کند باعث می‌شود پوست به‌خوبی آب‌رسانی شود. در نتیجه این روش یک جوان‌ساز چند جانبه و با  فوق‌العاده می باشد. این روش برای درمان کسانی که دچار پیری زودرس هستند و یا علائم پیری در پوست خود مشاهده می کنند، و همچنین دوست ندارند روش‌های سنتی لیفت پوست را انجام بدهند بسیار عالی می باشد و نیز عوارض خیلی کمتری دارد.  پوست باید به‌ مقدار کافی خاصیت ارتجاعی داشته باشد تا بتوان تزریق ژل پروفایلو را برای آن انجام داد.
کسانی که مشکل افتادگی و شل شدن بیش‌ازحد پوست خود هستند، نمی‌توانند از آن استفاده کنند و اگر شما مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو را به خوبی انجام دهید از عملکرد این ژل بسیار راضی خواهید بود.

مزایای تزریق پروفایلو

از مهم‌ترین مزایا پروفایلو تولید مواد الاستین پوست و کلاژن را تقویت و تحریک می‌کند تا پوستی محکم‌تر و جوان‌تر داشته باشید. مزایای تزریق پروفایلو شامل :

 • افزایش تولید مثل سلول‌های بنیادی پوست 
 • رفع خطوط و چین و چروک‌های صورت
 • از بین بردن افتادگی پوست و شل شدگی

 که به خاطر بالا رفتن سن به وجود آمده است، را کاهش می دهد.

 • سالم‌تر و شاداب‌تر شدن پوست بعد از تزریق 
 • روشی بسیار کم تهاجمی و آسان
 • کوتاه بودن دوره نقاهت

عوارض های بعد از تزریق پروفایلو در صورت عدم رعایت مراقبت های بعد از آن

ژل پروفایلو برای اولین در ایتالیا و در سال ۲۰۱۵ مورد استفاده قرار گرفت و از همان سال  تا به امروز درکل جهان به‌عنوان روشی مدرن و جوان‌ساز مورد استفاده قرار می گیرد. تا کنون عوارض جانبی خاصی برای این روش زیبایی گزارش نشده است. این ماده از نظر ایمنی بسیار سازگار با پوست می باشد که از هیالورونیک اسید خالص و طبیعی ساخته شده است که بدون اضافه کردن مواد شیمیایی پیوند دهنده به پوست تزریق می‌شود. این امر باعث می شود حساسیت و خطر واکنش‌های جانبی را کاهش دهد. به همین خاطر این برند تا به امروز برنده جایزه‌های زیادی قسمت روش‌های زیباسازی پوست شده است. البته عوارض های کمی وجود دارند که معمولاً در اثر مهارت پایین شخصی که این کار را انجام می دهد و یا استفاده کردن از مواد با کیفیت نامناسب، باعث ایجاد این عوارض می شوند و در صورت مشاهده این آن‌ها باید فورا با پزشک متخصص خود تماس بگیرید.  این عوارض ها عبارت‌اند از:

 • به وجود آمدن درد بعد از تزریق ژل و بدتر شدن آن
 • بهبود نیافتن افزایش التهاب و قرمزی
 • حالت خاکستری یا سفید شدن در قسمت تزریق، رنگ‌پریدگی

چگونه ژل پروفایلو تزریق می شود؟

تزریق پروفایلو به نظر ساده می رسد، ولی کسی که این کار را انجام می دهد باید مهارت کافی در باره ی آناتومی پوست و چهره ی متقاضی و نیز مهارت لازم را برای انجام تزریق به بهترین نحوه داشته باشد. برای انجام  تزریق پروفایلو از بی‌حس‌کننده‌های موضعی استفاده می‌شود که در طول انجام تزریق این ژل  هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.  زمانی که قسمت مورد نظر در حال بی‌حس شدن می باشد، پزشک متخصص قسمت های مشخصی که معمولاً دو میلی‌متر با هم فاصله دارند را مشخص می کند و سپس تزریق را با سوزن‌های ظریف در قسمت های مشخص شده انجام می‌دهد.

تأثیر ژل پروفایلو روی پوست چگونه می باشد ؟

با بالا رفتن سن، پوست صورت الاستین و کلاژن کمتری تولید می‌کند. کلاژن‌ها مواد پروتئینی هستند که به‌ شکل طبیعی در بدن انسان تولید می‌شوند. کلاژن ها مانند داربست عمل می‌کنند که ساختار پوست را انعطاف‌پذیر و محکم نگه می‌دارند. هیالورونیک اسید به نوعی ماده طبیعی و مانند ژل در پوست ما می باشد که رطوبت را حفظ کرده تا پوست ما، هیدراته و صاف به نظر برسد. متأسفانه، با بالا رفتن سن، بدن انسان تولید این مواد ضروری را که به زیبایی پوست ما کمک می‌کنند کند تر می‌کند. این کار به مرور زمان و با افزایش سن، باعث از بین رفتن انعطاف‌پذیری و استحکام پوست می‌شود. محقق ها مدام به دنبال روش‌های زیبایی مانند پروفایلو هستند تا بتوانند برای ترمیم و بازسازی پوست از طریق افزایش هیالورونیک اسید و نیز تحریک کلاژن، دوباره پوست خود را لیفت کرده و علائم پیری را دور نمایند. عملکرد پروفایلو به صورت مؤثری پوست را بازسازی و میزان تولید کلاژن در پوست را افزایش می‌دهد. در پوست ۴ نوع کلاژن وجود دارد که باعث سفتی پوست و حالت الاستیسیته می‌شود. پروفایلو تنها ماده‌ای می باشد که می‌تواند تولید هر ۴ نوع کلاژن و الاستین طبیعی را تحریک کرده و نتیجه بسیار فوق‌العاده‌ای را برای پوست ایجاد کند. همچنین پروفایلو برای افرادی که قصد مبارزه با پیری، پوست خسته و یا کدر را دارند ژل پروفایلو انتخاب بسیار فوق‌العاده‌ای می باشد.

اثرات تزریق پروفایلو چه زمانی مشخص می‌شود؟

پروفایلو اثر آبرسانی بسیار سریعی دارد و به همین خاطر پس از تزریق بهبودی فوری احساس می‌شود. عملکرد مهم پروفایلو کمک به ساخت کلاژن و الاستین ضد پیری می باشد، که چند هفته به طول می انجامد تا کلاژن بیشتری ساخته شود و نتیجه های واقعی تزریق دیده شوند. پس از گذشت یک ماه بدن کلاژن بیشتری تولید می‌کند و پوست، نرم‌تر،صاف‌تر، سفت‌تر و نیز حجیم‌تر می‌شود. در این مرحله، ضروری است که تزریق برای بار دوم انجام شود چون باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین می شود که نتایج بهتری را در بر دارد. پس از ۲ جلسه تزریق، به فاصله ی ۴ هفته، با رعایت کردن مراقبت‌های بعد از تزریق پروفایلو درخشندگی شدید پوست و نیز آبرسانی را می‌توان انتظار داشت.

 کاندیدای مناسب برای تزریق ژل پروفایلو

مناسب‌ترین سن برای تزریق ژل پروفایلو سن های سی الی چهل و پنج سالگی می‌باشد. و نیز تا سن شصتو و پنج سالگی استفاده از این ژل برای افراد مانعی ندارد. این روش درمانی  برای کسانی که داری پوست خسته‌ هستند و  همچنین مشکل کاهش حجم پوست دارند بسیار مؤثر می باشد که با مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو این کار کاملا رضایت بخش خواهد بود. چند جلسه برای تزریق پروفایلو لازم است؟

چند جلسه برای تزریق پروفایلو نیاز است ؟

پروفایلو درمان سریعی می باشد که یک جلسه درمانی آن به مدت ۱۰ دقیقه طول می‌کشد. بسیاری از افراد، که برای رسیدن به نتایج بهتر تلاش می‌ کنند نیاز به دو بار تزریق با فاصله های چهار تا سه هفته نیاز است. در صورتی که نیاز به ترمیم بیشتری باشد، تزریق پس از گذشت ۶ ماه دوباره تکرار می‌شود.

تزریق ژل پروفایلو چقدرهزینه دارد؟

کسانی که قصد تزریق ژل پروفایلو را دارند باید در باره ی قیمت تزریق پروفایلو صورت نیز اطلاعات کافی داشته باشند. برای مشخص کردن هزینه های تزریق این ژل در نظر گرفتن تاثیرات آن نیز بسیار مهم می باشد که  از جمله آن ها می توان به،  تعداد جلسه های مورد نیاز برای تزریق پروفایلو، نوع ژل، دستمزد پزشک معالج و میزان تزریق ژل در پوست که همگی به نوعی از عوامل تأثیرگذار در مشخص شدن هزینه های تزریق ژل پروفایلو می باشند.

ماندگاری پروفایلو چقدر می باشد ؟

در باره ی مدت زمان ماندگاری پروفایلو باید به این نکته اشاره نمود که مدت زمان ماندگاری این ژل برای هر شخصی متفاوت می باشد که اصولا زمان ماندگاری ژل پروفایلو حدود شش ماه است.

سوالات در مورد مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو

مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو شامل چه چیز هایی می باشد ؟

می بایست از نور مستقیم خورشید، گرما و سرمای شدید، ورزش‌‌های سنگین، آرایش و دست کاری پوست به مدت ۲ روز اجتناب کنید.

جای زخم و نیز تزریق بعد از انجام تزریق پروفایلو برجای خواهد ماند؟

احتمال به وجود آمدن تورم و کبودی بعد از انجام هر تزریقی وجود دارد. اما اثرات آن بر جای نمی ماند و پس از گذشت ۲۴ ساعت همان مقدار کم هم بهبود پیدا می کند .

نتایج حاصل از تزریق پروفایلو چقدر ماندگار است؟

بالا بردن استحکام و همچنین قابلیت ارتجاعی پوست می‌تواند تا ۶ ماه بعد از تزریق قابل مشاهده باشد. ماندگاری تزریق پروفایلو بسته به سن، شرایط پوستی و سبک زندگی شما دارد. تکرار تزریق پروفایلو باعث افزایش تحریک کلاژن شده و می‌تواند نتیجه های ماندگار تری را به وجود آورد.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *