مراقبت‌ های بعد از هایفوتراپی

یکی از بهترین روش‌های فعلی برای از بین بردن چین و چرو‌ک‌های صورت هایفوتراپی (hifu) است که با استفاده از امواج فراصوت باعث جوانسازی پوست می‌شود.
انجام این روش به وسیله دستگاهی مخصوص صورت می‌گیرد که با استفاده از آن اشعه التراسوند در محل‌های خاصی از پوست فرستاده می‌شود که این کار سبب فعالسازی مجدد کلاژن‌ها در زیر پوست خواهد شد که این اتفاق باعث بازگشت شادابی پوست و جوانسازی آن می‌شود.

این روش، بدون درد و غیرتهاجمی است و به جوانسازی پوست کمک کرده و بهترین نتیجه را به وجود می‌آورد. هر عمل و درمانی نیاز به مراقبت‌های بعد از انجام آن را دارد تا بیشترین تاثیر را به همراه داشته باشد و از به وجود آمدن هرگونه عارضه‌ای پیشگیری کند.
پس حتماً توصیه‌های زیر در مورد مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی را با دقت خوانده و رعایت کنید. برای اطلاع از هزینه هایفوتراپی در کلینیک بهارین با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی

مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی
مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی

اجتناب از قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید

پس از هایفوتراپی باید حداقل تا چند هفته از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید دوری کنید. به طور معمول توصیه پزشکان این است که ۴ الی ۶ هفته بعد از جلسه‌ی درمانی زیر نور خورشید نروید و همچنین بهتر است همین موضوع را قبل از جلسه‌ی درمانی هم رعایت کنید.
نور خورشید می‌تواند باعث افزایش احتمال بروز رنگ‌دانه‌ها یا تیره شدن رنگ پوست شود. علاوه بر این می‌تواند به پوست شما آسیب برساند و موجب آفتاب سوختگی شود.

استفاده از کلاه و مهم‌تر از آن، کرم ضد آفتاب فراموش نشود. کرم‌های ضد آفتاب مقاوم به آب با SPF بالاتر از ۳۰، بهترین انتخاب هستند. بهتر است از کرم با کیفیت و برندهای معتبر استفاده کنید تا پوست شما لک نشود. کرم‌های ضد آفتاب از پوست شما در برابر اشعه‌ی فرابنفش یا UV محافظت می‌کند.

به یاد داشته باشید که دستگاه سولاریوم و دیگر دستگاه‌های مشابه که پوست بدن را برنزه می‌کنند، از اشعه‌ی UV برای این کار استفاده می‌کنند.
یعنی اثرات مخرب سولاریوم (solarium) دقیقاً شبیه به قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید است. پس آفتاب گرفتن و سولاریوم را به پس از به پایان رساندن دوره‌ی درمانی انجام دهید و قبل از انجام این موارد، حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

شستن صورت بعد از هایفو

در شستن صورت بعد از هایفو هیچ منعی وجود ندارد. و به سادگی می توانید صورت خود را بشویید. امکان دارد پوست شما بعد از درمان هایفو کمی حساس شود. بهتر است از شوینده‌های قوی و اسکراب ‌های پاکسازی پوست موقتا استفاده ننمایید. زیرا امکان دارد حساسیت پوست شما را بعد از درمان افزایش دهد.

همچنین تا یک هفته پس از هایفو هنگام شستشوی صورت از آب بسیار گرم و لیف‌های لایه بردار ترجیحا استفاده نکنید. شستن صورت بعد از هایفوتراپی به صورت کلی مشکلی ندارد.

خوابیدن بعد از هایفو

در حالت کلی باید گفت نحوه خوابیدن بعد از هایفوتراپی تاثیری در نتیجه درمان ندارد. به همین خاطر پزشکان بعد از هایفو تراپی، دستورالعمل خاصی را برای خوابیدن ارائه نمی دهند. بعد از هایفو می توانید به صورت معمولی بخوابید.

اما اگر پوست تان در چند روز اول بعد از هایفو ملتهب شده باشد، بهتر است به گونه‌ای بخوابید که فشاری بر روی صورت وارد نشود. در غیر این صورت  محدودیتی در مورد نحوه خواب در مراقبت بعد هایفوتراپی وجود ندارد.

مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو

پزشکان متخصص پوست توصیه می‌کنند برای افزایش روند دوره درمانی پوست و تاثیرگذاری سریع تر این روش در تولید کلاژن، مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو انجام شود. به این ترتیب علاوه بر حصول نتیجه سریع تر در کاهش میزان چین و چروک های پوستی، موجب افزایش نشاط و شادابی در پوست به واسطه ویتامین و املاح و مواد مغذی که در این قرص ها وجود دارد، می شود.

کرم ترمیم کننده بعد از هایفو صورت

نیازی به استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از هایفو صورت نیست؛ تنها در صورتی که فرد دارای پوست بسیار حساس باشد و دچار سوزش یا خارش مختصر پس از هایفو در منطقه نفوذ امواج داشته باشد، در صورت صلاحدید پزشک متخص خود، مجاز به استفاده از کرم‌های ترمیم کننده خواهند بود.

نوشیدنی‌های دارای کافئین ‌و الکل مصرف نکنید

عدم مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار و نوشیدنی‌های الکلی در روش‌های جوانسازی پوست با جراحی بسیار مهم‌ است؛ اما این موضوع به این معنا نیست که در روش‌های غیرجراحی اهمیت زیادی ندارد.
معمولاً پیشنهاد می‌شود که حداقل تا ۲ روز بعد از هایفوتراپی از مصرف این نوع نوشیدنی‌ها پرهیز شود؛ هرچه بیشتر خودداری کنید، احتمال موفقیت هایفوتراپی نیز بیشتر می‌شود.
الکل و کافئین باعث درگیر شدن کبد نیز خواهد شد. در واقع کبد شما به جای این که بعد از هایفو به حذف سلول‌های چربی غیرفعال شده مشغول شود، درگیر سم‌زدایی و دفع این مواد می‌شود.

پوست هایفو شده را نخارانید.

پس از هایفوتراپی حتما توجه کنید تا از خاراندن و دستمالی کردن پوست خود پرهیز کنید. توجه داشته باشید که پوست شما بعد از جلسه‌ی درمانی اندکی حساسیت پیدا می‌کند.
خارش و کشیدن پوست می‌تواند باعث زخم شدن و کم شدن اثرات درمانی شود. البته بسیار نادر است که پوست شما پس از هایفوتراپی به خارش بیفتد.

آب بیشتری مصرف کنید.

یکی از نکات مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی این است که هر مقدار مصرف چای و قهوه تا مدتی پس از هایفو ممنوع می‌باشد، نوشیدن آب و دیگر مایعات سالم‌ همچون آب میوه و سبزیجات برای متقاضی بسیار مفید خواهد بود.
توجه کنید که تا حد امکان آب مصرف کنید. اگر بدن و پوست شما آب کافی در اختیار داشته باشند، با سرعت بیشتری بهبود پیدا کرده و میزان ساخت کلاژن (collagen) نیز افزایش می‌یابد.
به یاد داشته باشید که چای و قهوه به دلیل داشتن کافئین می‌توانند باعث کم آبی بدن شود.

استحمام آب گرم، جکوزی و موارد مشابه فراموش شود.

موارد نام برده تنها توصیه است و به این معنی نیست که نباید حمام بروید یا با آب یخ دوش بگیرید. تنها از قرار گرفتن در معرض آب گرم خودداری کنید و با آب خنک‌تری استحمام کنید.
جکوزی و همینطور هوای داغ سونای خشک و سونای بخار هم تاثیری مشابه حمام آب گرم خواهند گذاشت.
حمام‌های طولانی با آب گرم می‌تواند باعث شسته‌ شدن چربی‌های طبیعی پوست شده و در سمت مقابل حمام آب خنک یا آب ولرم می‌تواند باعث بیشتر شدن سرعت بهبودی و جلوگیری از التهاب و آسیب پوستی شود.
در هنگام شست و شوی صورت نیز از آب گرم استفاده نکنید.

مراقبت‌های قبل از هایفوتراپی

مراقبت‌های قبل از هایفوتراپی
مراقبت‌های قبل از هایفوتراپی
 • اولین اقدام در انجام هایفوتراپی صورت انتخاب یک کلینیک زیبایی خوب و مجهز می‌باشد.
 • برای یافتن کلینیک زیبایی مورد نظر می‌توانید در گوگل جستجو کنید یا از دوستان و آشنایان خود اطلاعات کسب کنید.
 • بعد از بدست آوردن لیستی از بهترین کلینیک‌های زیبایی با این کلینیک‌ها تماس بگیرید و درباره آنها تحقیق کنید و بعد از آن به بهترین کلینیک بروید.
 • در جلسه مشاوره با پزشک حاضر در کلینیک صحبت کنید و انتظارات خود را به او گفته تا به درستی شما را راهنمایی کند.
 • و آخرین نکته برای انتخاب کلینیک نمونه کارهای آن‌ها را مشاهده کنید.
 • سعی داشته باشید تا ۱۰ دقیقه پیش از جلسه‌ی درمان در کلینیک حضور داشته باشید و در روزی که می‌خواهید عمل هایفوتراپی را انجام دهید، از مصرف داروهای فشار خون و الکل خودداری کنید.
 • همینطور این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. اگر در هفته های گذشته بوتاکس یا تزریق ژل انجام داده‌اید باید تا حدود ۲ هفته صبر کرده و پس از آن سراغ هایفوتراپی بروید.
 • توجه داشته باشید که پیش از هایفوتراپی نباید هیچ‌گونه فرآیند درمانی مثل لیزر و هایفوتراپی را انجام داشته باشید.
 • در صورت داشتن بیماری خاص و مصرف داروی خاص حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.
 • چند روز پیش از انجام هایفوتراپی از مصرف سیگار و مشروبات الکلی پرهیز کنید.
 • یک هفته پیش از انجام هایفوتراپی از مصرف رقیق کننده‌ها پرهیز کنید.
 • اگر در گذشته از روش‌های جوانسازی دیگر مثل تزریق ژل و بوتاکس استفاده کرده‌اید به پزشک خود اطلاع دهید.

روز درمان هایفوتراپی

در اولین جلسه درمان، باید حداقل ۳۰ دقیقه پیش از درمان به کلینیک بیاید تا عکس‌های لازم از شما گرفته شود. از استعمال هرگونه مرطوب‌کننده و مواد آرایشی بر روی محل مورد نظر خودداری کنید، با این وجود در کلینیک‌ها تمیزکننده‌هایی وجود دارد که می‌توانید برای پاک کردن این گونه مواد از روی پوستتان در مطب استفاده کنید.
اگر بیمار تمایل داشته باشد از کرم بی‌حسی موضعی (بی‌حسی) یا داروی آرام‌بخش استفاده کند، بایدحداقل ۴۵ دقیقه قبل از درمان مراجعه کند. پیش از درمان، باید ماده‌ی بی‌حس‌کننده‌ی موضعی را خریداری کرد.
برای اطمینان از کاربرد صحیح، دستورالعمل‌ها در زمان خرید به بیمار داده خواهد شد.

عوارض هایفوتراپی

در مورد عوارض هایفوتراپی باید گفت، اول این که هایفوتراپی روش درمانی بسیار مطمئنی است تا زمانیکه توسط متخصصین کارآزموده و مجرب صورت گیرد، و این که مراقبت های بعد از آن به خوبی رعایت شود.
نکته بعد این که عوارض جانبی کمی قرمزی یا تورم پس از درمان طبیعی است و باید طی چند ساعت برطرف شود. حس سوزن سوزن شدن نیز ممکن است طی چند هفته باقی بماند اما نگران نباشید خفیف است و از بین می‌رود.
البته در حدی نیست که باعث اذیت شود. در موارد نادر، کبودی یا بی‌حسی موقت محل انجام درمان دیده می‌شود. این دست عوارض جانبی نیز معمولاً طی چند هفته از بین خواهد رفت.

نکات مهم در مورد هایفوتراپی

 • هایفوتراپی معمولا در درمان تومور نیز مورد استفاده قرار میگیرد اما بعضی از پزشکان کرهای این درمان را روی بیست بیمار انجام دادند و مشخص شد که طیف بالای هایفو برای لیفت صورت از هایفوتراپی صورت به عنوان یک روش غیر تهاجمی بسیار موثر می‌باشد.
 • هایفو با نفوذ عمیق به پوست و وارد کردن دمای مناسب رشد کلاژن را تحریک می‌کند.
 • هایفوتراپی با منتقل کردن انرژی گرمایی مستقیم به بافت زیرین می‌تواند تولید کلاژن جدید را تحریک کند و از این جهت بافت را بهبود بخشیده و افتادگی پوست را کم کند.
 • هایفوتراپی همچنین تأثیر زیادی در رفع آکنه و جای زخم دارد زیرا در آن گرمای ماورای صوت بافت‌های ساختاری و عضلات را مورد هدف قرار داده و کلاژن‌سازی را بیشتر می‌کند. فضایی برای زخم ایجاد می‌کند که به روند بهبودی سرعت می‌بخشد. پس از آن آکنه‌ها از بین خواهند رفت.
 • هایفو یک روش درمانی مناسب برای کسانی است که خواهان لیفت و سفت کردن نواحی مثل صورت و گردن می‌باشند بدون اینکه تحت هیچ عمل جراحی قرار گیرند.

مزایای هایفوتراپی

 • انجام این روش درمانی در یک جلسه انجام می‌شود و نتایج آن در همان یک جلسه آشکار می‌شود.
 • عدم نیاز به بی حسی در طول پروسه درمانی با هایفوتراپی
 • نتایج هایفوتراپی از ماندگاری زیادی برخوردار می‌باشد.
 • این روش درمانی بدون نیاز به جراحی بوده و در اصطلاح به صورت سرپایی انجام می‌شود.
 • پس از انجام هایفوتراپی نیاز به بستری شدن ندارد و هیچگونه دوره نقاهت نخواهید گذراند.
 • روشی کاملا ایمن است و دلیل آن عدم وجود هر نوع اشعه مضر می‌باشد.
 • پس از درمان جای هیچ لک و یا اسکاری به جا نخواهد ماند.

پرسش و پاسخ در مورد مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی

چه افرادی برای این درمان مناسب می باشند؟

یک کاندید خوب برای این درمان فردی می‌ باشد که سنش بالای ۳۰ سال بوده و متوجه شده که پوست صورت و یا گردنش کمی سست شده و خواهان لیفت و سفت کردن نواحی مذکور است. برای بیماران در سن ۳۰ سالگی معمولا از تحریک تولید کلاژن استفاده می شود. افرادی که در سنین ۴۰ و ۵۰ سالگی قرار دارند می توانند از این درمان استفاده کنند.

آیا هایفو دائمی است؟

بعضی از بیماران امکان دارد نتایج اولیه را فورا مشاهده نکنند اما در نهایت این روند دو الی سه ماه طول خواهد کشید. بیشتر افراد ماندگاری نتایج را به مدت ۱ تا ۲ سال مشاهده می کنند، گرچه درمان های سطحی برای جلوگیری از روند پیری پیشنهاد می شود.

آیا این روش آسیب زننده است؟

این درمان شامل هیچ برش و یا بیهوشی نمی شود. اما امکان دارد حین درمان درد کمی در قسمت های استخوانی احساس شود. چندین کارآزمایی بالینی نشان داده است که هایفو یک روش درمانی امن و موثر برای لیفت صورت و رفع چین و چروک است. افراد قادر بودند تا نتایج را ظرف چند ماه پس از درمان و بدون هیچ خطری مشاهده کنند.

چه مدت زمان می برد تا نتایج حاصل از درمان با هایفوتراپی قابل مشاهده باشد؟

بعد از درمان با هایفوتراپی شاهد نتایج اولیه می باشید اما معمولاً دو الی سه ماه زمان خواهد برد تا نتایج پایانی به وجود بیاید و بدن به طور طبیعی به تولید کلاژن بپردازد. از آنجایی که‌ هایفوتراپی باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود میزان ماندگاری نتایج به دست آمده به شما بستگی خواهد داشت. هایفوتراپی باعث تولید کلاژن جدید درمان ‌پوست می‌‌شود اما فرایند طبیعی پیری مشخص می‌کند که نتایج به دست آمده تا چه زمانی قابل مشاهده باشد.

هایفوتراپی روی پوست صورت چه اثری می گذارد؟

هایفوتراپی به‌عنوان یک روش غیرتهاجمی، چین و چروک‌های پوست را کم می کند، منافذ پوست را کم کرده و خطوط روی آن را رفع می کند. در نتیجه‌ی این عمل، پوست صاف‌تر و روشن‌تر شده و به شکل طبیعی خود برمی‌گردد. در طی مدت زمان هایفوتراپی امواج اولتراسوند می‌توانند تا عمق ۱.۵، ۳ و ۴.۵ میلی‌متری نفوذ کنند. روش هایفوتراپی تمام این لایه‌ها را بدون استفاده از جراحی مورد هدف قرار می دهد و بعد از عمل نیز دوره نقاهتی نخواهید داشت. این روش درمانی بسیار سریع است و نتایج به‌سرعت قابل مشاهده خواهد بود.

هایفوتراپی روی پوست بدن چه اثری خواهد گذاشت؟

سَری کارتریجی که برای بدن مورد استفاده قرار می گیرد در حدود ۹ الی ۱۳ میلی‌متر می باشد و سلول های چربی را تخریب می‌کند. هایفوتراپی برای کانتور کردن شکم پس از بارداری، رفع افتادگی پوست بازو، باسن و زیر باسن روشی ایده‌آل است. با استفاده از این روش چربی‌های اضافه تا حدودی از بین می رود و پوست لیفت می‌شود.

5/5 - (10 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *