بعد از هایفو چگونه بخوابیم ؟ | نحوه خوابیدن بعد از هایفو

بعد از هایفو چگونه بخوابیم ؟ | نحوه خوابیدن بعد از هایفو

یکی از برترین درمان ها در از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست و همچنین سایر مشکلات سطحی و عمیق پوست، هایفوتراپی صورت است. بهترین روش است چرا که در این روش از امواج کم خطر و ایمن اولتراسوند بر روی پوست استفاده می‌شود، لذا عوارض و خطرات بسیار کمی را برای فرد زیبا جو دارد.
معمولا بعد از انجام بسیاری از روش های زیبایی، مراقبت های ویژه ای را پزشک توصیه می کند تا فرد برای بهبود سریع تر روند پوستی خود، آن ها را به دقت رعایت کند؛ که یکی از مهمترین مراقبت‌ های بعد از هایفوتراپی، نحوه خوابیدن افراد است.


اما آیا نحوه خوابیدن بعد از هایفو روش خاصی دارد؟ جواب خیر است. هیچ دستورالعمل خاصی برای خوابیدن بعد از هایفو وجود ندارد. بعد از هایفو می‌توانید به صورت معمول بخوابید. در ادامه مطلب به جزییات این موضوع خواهیم پرداخت.

نحوه خوابیدن بعد از هایفو

نحوه خوابیدن بعد از هایفو

نحوه خوابیدن بعد از هایفو یکی از سوالاتی که بعد از هایفو پرسیده می شود این که نحوه خوابیدن بعد از هایفو چگونه باید باشد و بهتر است چگونه بخوابیم تا اثرات هایفو صورت کاهش پیدا نکند؟

 در حالت کلی باید گفت نحوه خوابیدن بعد از هایفوتراپی تاثیری در نتیجه درمان ندارد. به همین خاطر پزشکان بعد از هایفو تراپی، دستورالعمل خاصی را برای خوابیدن ارائه نمی دهند. بعد از هایفو می توانید به صورت معمولی بخوابید.

اما اگر پوست تان در چند روز اول بعد از هایفو ملتهب شده باشد، بهتر است به گونه‌ای بخوابید که فشاری بر روی صورت وارد نشود. در غیر این صورت  محدودیتی در مورد نحوه خواب در مراقبت بعد هایفوتراپی وجود ندارد.

 البته بهتر است برای جلوگیری از بروز عوارض در حالتی بخوابید که صورت کمتر در معرض خراشیده شدن و تحریک به وسیله بالش باشد. سعی کنید در این دوران، حد امکان به صورت طاق باز بخوابید و از غلت خوردن در حین خواب خودداری کنید. البته ساییده شدن صورت با بالش بسیار ملایم می باشد اما بهتر است برای آن که نتایج هایفوتراپی بهتر باشد نحوه خوابیدن بعد از هایفو را تا حد ممکن رعایت کنید.

آیا بلافاصله بعد از انجام هایفوتراپی می شود خوابید؟

با توجه به اینکه روش هایفوتراپی نوعی تکنیک غیر تهاجمی و بدون درد و التهاب است، پس میتوان به طور قطع بعد از انجام این روش به استراحت پرداخته و به طور معمول روزانه خود بخوابید.

آیا نحوه خوابیدن پس از هایفو دارای اهمیت است؟

به دلیل این که هایفوتراپی جز ایمن ترین و برترین روش ها در جوانسازی پوست است، به همان میزان دارای مراقبت های بعدی کاملا راحتتری هم هست.
از آنجا که هایفوتراپی تکنیکی مدرن و بدون درد، خونریزی، بخیه زدن، زخم و برش است و فقط با تاباندن اشعه فراصوت به پوست موجب تحریک کلاژن سازی می شود، وهم هیچ نوع مواد خارجی شیمیایی و پرکننده به صورت تزریق نمی شود، نیازی به ارائه راهکاری برای نحوه خوابیدن بعد از هایفو وجود ندارد.

چرا نحوه خوابیدن در برخی روش های زیبایی اهمیت دارد؟

در روش های زیبایی که به تزریق یا جایگذاری مواد شیمیایی در زیر پوست میپردازند و به خصوص در تکنیک لیفت پوست با نخ، میتواند نحوه خوابیدن فرد در نوع پیشرفت درمانی وی تا حد زیادی موثر باشد. در واقع در این گونه روش ها توصیه میگردد فرد به هیچ عنوان بر روی صورت خود نخوابد و حتی الامکان به پهلو نیز قرار نگیرد که مواد تزریق شده امکان جابجایی پیدا نکنند

چرا نحوه خوابیدن بعد از هایفوتراپی دستورالعمل خاصی ندارد؟

شاید شنیده باشید که خوابیدن نادرست بعد از تزریق بوتاکس یا فیلر می تواند منجر به بروز برخی عوارض شود، چون ممکن است مواد بوتاکس در زیر پوست جا به جا شوند.

اما در هایفوتراپی صورت این موضوع صدق نمی کند. چرا که اشعه هایفو با عبور از سطح پوست، لایه ی میانی پوست را تحریک می کند و این امر موجب تولید کلاژن بیشتری می شود. به همین خاطر ایجاد فشار غیر مستقیم مانند خوابیدن، بر روی پوست تاثیر منفی نخواهد داشت.
کسانی که از این روش استغاده می کنند، می‌توانند با خیال راحت و طبق معمول و روتین همیشگی خود استراحت کرده و نیاز به قرار دادن سر در وضعیت خاصی ندارند.

نکته بسیار مهم: در شرایط خاص شخص و انجام همزمان درمان‌های مختلف ممکن است نحوه خوابیدن دارای دستورالعمل خاصی باشد. که باید با پزشک خود مشورت کنید.

نکات مهم دیگر بعد از هایفو صورت

نکات مهم دیگر بعد از هایفو صورت

بعد از هایفو پوست کمی ملتهب و حساس شده است پس بهتر است موقتا سه فعالیت زیر را محدود کنید.

1- دوری از دمای بالا: به علت حساسیت موقت پوست از رفتن به سونا و یا گرفتن دوش با آب بسیار گرم به صورت موقت پرهیز کنید.

2- عدم استفاده از مواد شیمیایی: به صورت موقت استفاده از لایه بردارهای شیمیایی و آرایش سنگین را ترک کنید. التهاب پوست بیشتر از یک روز طول نخواهد کشید.

3- پرهیز از رژيم غذایی سنگین: هدف نهایی هایفو کلاژن سازی بیشتر است. گرفتن رژيم غذایی سنگین می‌تواند بر روی پروسه کلاژن سازی تاثیر منفی بگذارد.

سوالات درباره نحوه خوابیدن بعد از هایفو:

چند ساعت بعد از هایفو می‌توان خوابید؟

هایفو یک درمان طبیعی و غیر تهاجمی است. بلافاصله بعد از هایفو می‌توانید کارهای روزمره خود را انجام دهید و یا بخوابید.

نحوه خوابیدن بعد از هایفو چگونه است؟

هیچگونه دستورالعمل خاصی در مورد چگونگی خواب بعد از هایفو وجود ندارد. بعد از انجام هایفو میتوانید به صورت معمول بخوابید.

خوابیدن به یک سمت بعد از هایفو صورت را نامتقارن می‌کند؟

این یک باور غلط است. هیچ شواهد علمی مبنی بر تاثیر نحوه خواب بر نتایج هایفو وجود ندارد.

خواب می تواند در کسب نتایج بهتر هایفو موثر باشد؟

کیفیت خواب و سبک زندگی سالم، پروسه تولید کلاژن را بهبود خواهد داد. اما طرز خوابیدن بعد از هایفو محدودیتی ندارد.

4.8/5 - (9 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *