مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو

مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو + تاثیرات قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

ایمن و کم عارضه بودن هایفوتراپی، از مهم ترین مزیت هایی است که که باعث شده افراد برای کاهش چین و چروک ها و افتادگی پوست، دنبال هایفوتراپی بروند.
باید گفت مراقبت بعد از هایفو نیاز به اقدامات خاص و پیچیده ای نیست و می توان بلافاصله به انجام کارهای روتین پرداخت، اما اکثر متخصصان پوست توصیه می‌کنند برای تسریع در تاثیرگذاری هایفوتراپی، بهتر است از قرص کلاژن ساز مصرف شود.
مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو می‌تواند روند دوره درمانی را بکاهد و سریعتر نتیجه مطلوب هایفو مشاهده شود.

چرا پس از هایفو از قرص کلاژن ساز استفاده می‌کنیم؟

چرا پس از هایفو از قرص کلاژن ساز استفاده می‌کنیم؟

هایفوتراپی جز معدود روش های زیبایی پوستی است که کاملا ایمن و کم خطر است و نیاز به دوره نقاهت ندارد، چرا که هیچگونه درد، خونریزی، بخیه و کبودی ندارد. از طرف دیگر این روش نیاز به مراقبت های روتین پوستی ندارد و فرد می تواند کارهای معمول روزانه خود به سرعت از سر بگیرد.
با این وجود پزشکان متخصص پوست توصیه می‌کنند برای افزایش روند دوره درمانی پوست و تاثیرگذاری سریع تر این روش در تولید کلاژن، از قرص کلاژن ساز بعد از هایفو استفاده شود. به این ترتیب علاوه بر حصول نتیجه سریع تر در کاهش میزان چین و چروک های پوستی، موجب افزایش نشاط و شادابی در پوست به واسطه ویتامین و املاح و مواد مغذی که در این قرص ها وجود دارد، می شود.
مصرف این قرص ها هیچ عوارض خاصی ندارد و می توان طبق نظر پزشک متخصص تا دو واحد در روز نیز مصرف کرد.

تاثیرات قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

معمولا بعد از انجام هایفوتراپی پزشک متخصص به تجویز برخی کرم های مناسب برای نگهداری صحیح تری پوستی و همچنین مکمل های کلاژن ساز اقدام می‌کند.
قرص کلاژن ساز بعد از هایفو، برای تسریع روند بهبود پوستی و تولید بیشتر کلاژن برای حصول نتیجه سریعتر در کاهش چین و چروک ها و رفع افتادگی پوستی است و به این ترتیب نیاز به طی سه تا چهار هفته نخواهد بود و معمولا حداکثر پس از ده روز می‌توان نشانه های بهبود پوست را مشاهده کرد.
این قرص ها معمولا به صورت روزانه مصرف می‌شوند و ممکن است با توجه به میزان چروک های پوستی و سن فرد، پزشک به تجویز روزانه دو واحد قرص کلاژن ساز نیز اقدام کرد.

نکات مهم حین مصرف قرص کلاژن ساز پس از هایفوتراپی

 • به هیچ عنوان پس از انجام هایفوتراپی، به مصرف خودسرانه قرص کلاژن ساز روی نیاورید.
 • در صورت تجویز پزشک متخصص مبنی بر مصرف قرص کلاژن ساز، حتما دز مصرفی و نحوه استفاده از آن را بپرسید.
 • قرص های کلاژن ساز به علت ترکیبات متنوعی که دارد، دارای دزهای مصرفی مختلفی هستند. برخی از آنها روزانه یک واحد و برخی روزانه دو واحد باید مصرف کرد.
 • از مصرف بیش از حد قرص کلاژن ساز، به علت امکان رسوب کلسیم در بدن خودداری کنید.
 • در صورت ایجاد آلرژی و حساسیت به قرص کلاژن ساز، با پزشک خود مشورت کنید تا از انواع ترکیبات دیگر کلاژن ساز برای شما تجویز شود.
 • بهتر است قرص کلاژن ساز را پس از صرف وعده های غذایی میل کنید.

مشاوره تلفنی و رزرو 26762260-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک بهارین

تماس تلفنی

سه مورد از بهترین انواع قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

سه مورد از بهترین انواع قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

قرص های کلاژن ساز بعد از هایفو انواع متفاوتی دارند و هرکدام دارای دز ویژه و یا ترکیبات و املاح متنوعی است که پزشک با توجه به وضعیت فرد درمانجو به تجویز هر یک اقدام می کند، اما پرکاربردترین انواع قرص های کلاژن ساز که تاثیرات ویژه ای در تسریع تاثیرات هایفوتراپی دارد، شامل موارد زیر است:

 • قرص کلاژن بوستر

قرص کلاژن Reserveage Ultra Collagen Booster از ترکیب غضروف سینه مرغ هیدرولیز شده و هیالورونیک اسید، کندوروتین سولفات و سایر املاح موثر در بازسازی و جوانسازی پوست تشکیل شده است. این نوع قرص کلاژن دارای عصاره انار و مارچوبه برای افزایش خاصیت الاستیسیته پوست و همچنین حاوی برترین آنتی اکسیدان های طبیعی برای افزایش شادابی پوست است. نکته مهم در این نوع قرص آن است که فاقد آلرژن هاست و معمولا پزشکان به تمامی بیمارانی که هایفو انجام داده اند، توصیه می‌کنند.

 • قرص یوروویتال

یوروویتال، کپسول هیالورون سائور، پلاس کلاژن و بیوتین که علاوه بر کلاژن هیدرولیز شده، دارای مقادیر زیادی هیالورونیک اسید، ویتامین سی و بیوتین است که در تحکیم و زیبایی پوستی نقش مهمی ایفا می‌کند. این نوع کپسول علاوه بر زیبایی پوستی و کلاژن سازی در جهت لیفت و کاهش چین و چروک ها در زیبایی و استحکام مو و ناخن نیز تاثیر بسزایی دارد. توصیه می شود که از این نوع کپسول روزانه یک واحد در کنار مصرف وعده های غذایی میل شود تا خاصیت و تاثیرگذاری آن به حداکثر میزان خود برسد. دقت داشته باشید که میزان مصرف این نوع قرص حتما تحت نظر پزشک متخصص باشد، تا دچار عوارض پس از آن؛ همچون عوارض گوارشی نگردید.

 • قرص ایکس مارت

قرص رویال کلاژن x-mart از انواع برترین قرص های کلاژن ساز بعد از هایفو است که علاوه بر کلاژن هیدرولیز شده دارای مقادیری هیالورونیک اسید برای افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و هیدراته کردن آن است. معمولا بهتر است در طول زمان مصرف این دارو، یک یا دو واحد با توجه به سن و میزان مشکلات پوستی همراه با غذا مصرف گردد.

نکته: از مصرف خودسرانه این نوع مکمل پرهیز کنید.

قرص کلاژن ساز چیست؟

خوب است بدانید که کلاژن نوعی پروتئین است که در بدن به صورت طبیعی تولید میشود و انواع مختلفی دارد. در واقع این نوع پروتئین در پوست، استخوان، دندان، قرنیه چشم نیز تولید م گردد و درهر قسمت وظیفه منحصر به فرد خود را ایفا میکند. تا به حال حدود 16 نوع مختلف از انواع کلاژن در بدن کشف شده است. وسیعترین نوع تولید کلاژن برای بدن، مخصوص به پوست میباشد که مانع از بروز چین و چروک و شل و شدن و افتادگی آن میگردد.

این ماده طبیعی به مرور زمان و افزایش سن و همچنین موارد خارجی دیگر؛ همچون قرار گرفتن بیش از حد در معرض پرتوهای فرابنفش خورشید، تولید خود را کاهش میدهند. همین موضوع موجب می شود که پوست به مرور با کاهش کلاژن روبرو شده ودچار چین و چروک گردد. لذا این افراد م توانند از مکمل های مصنوعی کلاژن که به صورت پودری یا قرص و کپسول هستند، استفاده کنند. میزان مصرف و نوع آن را پزشک مربوطه با توجه به سن افراد و میزان مشکلات پوستی وی تجویز مینماید. این قرص ها حاوی مقادیر زیادی کلاژن هیدرولیز شده و عصاره های مختلف و همچنین ویتامین و مواد مغذی در جهت ترمیم و شادابی پوستی است.

فواید قرص کلاژن ساز پوستی

فواید قرص کلاژن ساز پوستی
 • کاهش چین و چروک های پوستی
 • کاهش میزان افتادگی پوست و سفت شدن آن
 • افزایش خاصیت ارتجاعی یا همان الاستیسیته پوستی
 • روشن شدن رنگ پوست
 • از بین رفتن لکه های تیره پوستی
 • از بین رفتن جای جوش ها

عوارض قرص کلاژن ساز

همانطور که گفته شد؛ قرص کلاژن ساز بعد ازهایفو دارای عوارض و محدودیت های خاصی نیست، اما با این وجود در افراد مختلف و با توجه به آلرژی های متنوع افراد ممکن است برخی عوارض زیر مشاهده شود:

 • احتمال بروز واکنش های آلرژیک, همچون خارش یا قرمزی درپوست، به واسطه استفاده ازکلاژن سازهای غیر حیوانی
 • احتمال بروز برخی مشکلات گوارشی؛ همچون حالت تهوع و اسهال که با تغییر دز مصرف این قرص ها معمولا مرتفع می شود.

نحوه مصرف قرص کلاژن ساز

قرص های کلاژن ساز انواع مختلفی دارند و با توجه به اینکه که هر کدام در چه نوع دسه بندی کلاژن های پوستی، غضروف ساز و دندان و یا استخوان ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای اشکال و ترکیبات متفاوتی هستند، اما چیزی که در تمام آنها یکسان و کاملا مشخص است، آن است که در تمامی آن ها ترکیبات کلاژن هیدرولیز شده به عنوان پایه ترکیبات وجود دارد و ممکن است برخی دارای املاح و ویتامین ها و مواد مغذی متفاوت باشند که برای اشخاص مختلف، دارای تجویزهای مختلف خواهد بود.
لذا هر فردی به صورت خودسرانه نمی‌تواند از این نوع قرص‌ها استفاده کند. از طرف دیگر معمولا توصیه می شود که این قرص ها را از سنین 30 سال به بالا مورد مصرف قرار دهند که آثار چین و چروک و کاهش تولید کلاژن مشهود می شود.
نحوه مصرف این نوع قرص ها با توجه به سن افراد، میزان مشکلات پوستی و نوع مشکلات و از همه مهمتر نوع ترکیباتی که در قرص ها افزوده شده است، میتوان میزان و نوع مصرف را تعیین کرد.

بهترین زمان مصرف قرص کلاژن

از نظر زمانی محدودیتی برای مصرف مکمل‌های حاوی کلاژن وجود ندارد. شما در هر زمانی از روز می‌توانید قرص کلاژن را مصرف کنید.
البته در درجه اول بهتر است در این زمینه نظر پزشک را بپرسید یا دستور روی جلد مکملی را که خریداری کرده اید، مطالعه کنید و طبق آن پیش بروید.
ممکن است توصیه شود که قرص کلاژن روزانه ۱ بار تا ۳ بار استفاده شود. در بعضی منابع آمده است که بهترین زمان مصرف قرص کلاژن زمانی است که معده شما خالی بوده و هنوز وعده غذایی خود را میل نکرده‌اید.
بر اساس بعضی تحقیقات می‌توان گفت که اسید معده ممکن است اثری منفی در جذب کلاژن داشته باشد، از این رو توصیه می‌شود این محصول را با معده خالی بخورید.
بهترین زمان مصرف قرص کلاژن در هر زمانی از روز می‌تواند باشد. اما بیشتر توصیه شده است که آن را با معده خالی بخورید. اگر قرار است ۲ بار در روز این مکمل را مورد مصرف قرار دهید، ۱۲ ساعت بین مصرف آنها فاصله بگذارید.
فراموش نکنید که قرص کلاژن در زیباسازی و جوان سازی پوست شما فوق العاده عمل کرده و تغییری چشمگیر در کاهش چین و چروک های شما خواهد داشت.

سوالات درباره مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو:

بهترین زمان مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو چه زمانی است؟

از نظر زمانی محدودیتی برای مصرف مکمل‌های حاوی کلاژن وجود ندارد. شما در هر زمانی از روز می‌توانید قرص کلاژن را مورد مصرف قرار دهید. البته در درجه اول بهتر است در این زمینه نظر پزشک را جویا شوید .

چرا پس از هایفو از قرص کلاژن ساز استفاده می‌کنیم؟

برای افزایش روند دوره درمانی پوست و تاثیرگذاری سریع تر این روش در تولید کلاژن، توصیه می شود از قرص کلاژن ساز بعد از هایفو استفاده شود.

4.9/5 - (14 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *