هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی غبغب، بهترین راه رفع غبغب

فهرست محتوا نمایش

با افزایش سن و بالا رفتن وزن پوست زیر چانه شل شده و موجب ایجاد غبغب می‌شود. البته چاقی و افزایش سن، تنها دلیل نمایان شدن غبغب نبوده و در بعضی از افراد می‌تواند به صورت ارثی باشد.
تجمع چربی در زیر چانه و ناحیه گردن، روی اعتماد به نفس و حس زیبایی فرد تاثیر منفی خواهد گذاشت. و ترجیح می‌دهند آن را رفع کنند.

بهترین راهی که به هر فرد پیشنهاد می‌شود انجام جراحی است اما جراحی دارای عوارض و مشکلاتی بوده که بیشتر مردم از انجام آن می‌ترسند.
یکی از راه‌های دیگر برای رفع غبغب که اثربخشی بسیار خوبی دارد انجام هایفوتراپی غبغب می‌باشد. از بین بردن غبغب با هایفو، یکی از مؤثرترین، متد‌هایی است که در بهبود پف زیر چانه و ایجاد زاویه بهتر چانه مؤثر می‌باشد.

هایفوتراپی غبغب روشی مقرون به صرفه، بدون برش، بدون جراحی و عوارض است و نتایج بسیار خوبی ایجاد می‌کند.
در واقع روش جدید هایفو، انقلابی در جوان‌سازی پوست کرده که با ماندگاری بالا و تنها در یک جلسه با نتایج شگفت انگیزی همراه است. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر از هایفوتراپی غبغب این مقاله را از دست ندهید.

هایفوتراپی غبغب چگونه انجام می‌شود؟

هایفوتراپی با انتقال امواج اولتراسوند با شدت بالا و فرکانس پایین و بطور متمرکز در لایه‌های عمقی پوست به منظور لیفتینگ و جوان‌سازی به پوست نفوذ می‌کنند.
از امواج صوت با فرکانس زیاد بعنوان یک تکنیک تشخیصی مطمئن و کم عارضه بصورت سونوگرافی استفاده می‌شود. تفاوت امواج هایفو با امواج سونوگرافی در این است که هایفوتراپی غبغب یک روش درمانی بوده و شدت امواج آن بیشتر است و فرکانس کم‌تری دارد؛ علاوه بر آن این امواج همگرا هستند و در یک نقطه کانونی در زیر پوست متمرکز شده و ایجاد گرما می‌کنند در صورتیکه امواج سونوگرافی واگرا بوده و انرژی پایین‌تر و فرکانس بیشتری دارند.

برای انجام این متد، پزشک ناحیه مورد نظر را به ژل مخصوص آغشته کرده و با حرکت دستگاه بر روی پوست؛ پالس‌های امواج فراصوت به لایه‌های زیرین پوست تابیده شده و تجزیه غشای سلول‌های چربی اتفاق می‌افتد. پس از تمام شدن درمان، طی 6 ماه چربی‌ها شروع به حل شدن کرده و دفع می‌شوند.

انواع غبغب

دو نوع غبغب وجود دارد که شامل غبغب واقعی و غبغب کاذب می‌باشد. غبغب واقعی به حالتی می‌گویند که در زیر چانه و فک فرد، پوست اضافی یا چربی تجمع یافته باشد.
غبغب کاذب برخلاف غبغب واقعی که علت آن وجود چربی یا پوست اضافی می‌باشد به دلیل داشتن چانه کوچک و عدم تناسب بین چانه و فک بوجود می‌آيد و برای رفع آن باید از عمل‌های جراحی فک یا پروتز چانه انجام داد.
از طرفی دیگر برای از بین بردن غبغب واقعی با هايفوتراپی می‌‌توان از روش‌های مختلفی مثل هایفوتراپی غبغب استفاده کرد.

هایفوتراپی مناسب چه افرادی است؟

هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب است

 • بانوانی که باردار یا شیرده هستند.
 • افرادی که دارای عفونت، جوش فعال، زخم یا زگیل در ناحیه تحت درمان هستند.
 • افرادی که کمتر از ۶ ماه تزریقات زیبایی (تزریق ژل و بوتاکس) انجام داده‌اند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری صرع هستند.
 • افرادی که دارای پروتز فلزی یا استنت قلبى هستند.
 • افرادی که در ناحیه درمان جای بخیه یا جراحی قدیمی دارند.

عوارض هایفوتراپی غبغب

 عوارض هایفوتراپی چیست؟ با توجه به توضیحات گفته شده، روش هایفوتراپی غبغب یک متد کاملا غیر تهاجمی و بدون درد می‌باشد. این روش به صورت سر پایی انجام شده و نیازی به بستری شدن یا بیهوشی ندارد.
اما نکته حائز اهمیت این است که روش هایفوتراپی غبغب حتما باید در یک مرکز معتبر زیبایی و دارای مجوز از سازمان بهداشت و درمان صورت گیرد. از دستگاه‌های استاندارد و مورد تایید FDA یا همان سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده شود.

در صورت رعایت شدن این موارد شما می‌توانید با خیالی آسوده یک جلسه درمانی برای انجام هایفوتراپی غبغب مشخص کنید. کلینیک زیبایی بهارین این تضمین را به شما می‌دهد که هایفو غبغب بدون هیچ عوارض جانبی برای شما انجام خواهد شد.

مزایای هایفوتراپی غبغب

مزایای هایفوتراپی غبغب

یکی از مهم‌ترین مزایای هایفوتراپی غبغب، رفع غبغب و به نوعی شکل دادن به گردن و لیفت پوست گردن می‌باشد. البته با انجام هایفوتراپی، می‌توان چانه‌ای خوش فرم برای فرد بیمار ایجاد نمود.
در رابطه با پوست گردن باید بدانید که در نتیجه کلاژن‌سازی هایفوتراپی، پوستی جوان، شاداب و با اکسیژن رسانی زیادی پیدا خواهید کرد و این پوست گردن زیبا تا چندین سال برای شما ماندگاری خواهد داشت.

ایمنی بالای هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی غبغب توسط امواج کنترل شده دستگاه انجام می‌شود که از ایمنی بالایی برخوردار بوده و موجب زیبایی و سفتی پوست خواهد شد و فرقی ندارد که به وجود آمدن غبغب ارثی یا بر اثر افزایش وزن باشد، هایفو کاملا در صدد رفع آن بر می‌آید و برای همیشه پوستی جذاب خواهید داشت.

هایفو غبغب بدون درد و خون ریزی

از مزایای دیگر هایفوتراپی غبغب به بدون درد بودن، بدون خونریزی بودن و بدون هیچ تاثیر مخربی بر بافت و عضلات اشاره نمود.
در ضمن بهتر است پیش از انجام روش‌های مختلف جوان‌سازی مانند تزریق ژل و بوتاکس و لیفت، از روش هایفوتراپی استفاده کنید که این روش نوعی زیر سازی برای انجام سایر روش‌های جوان‌سازی محسوب خواهد شد.

علت برتری هایفوتراپی غبغب نسبت به سایر روش‌ها

موجب کاهش حجم غبغب می‌شود

زمانی که سلول‌های چربی مرده از بدن خارج می‌شوند، از بین می‌روند و این اتفاق مقدار غبغب را به کمترین میزان خود خواهد رساند.

اثبات به‌صورت بالینی

فناوری‌های انجام شده در درمان‌های هایفوتراپی غبغب توسط TGA (اداره کالاهای درمانی) و FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) مورد تأیید قرار گرفته شده است.

بهبود خطوط فک

هایفوتراپی علاوه بر کم کردن چربی بر روی لیفتینگ، سفت شدن پوست اطراف گردن، چانه و خط فک نیز تاثیر می‌گذارد.

کم بودن عوارض

هایفوتراپی غبغب عملی غیرتهاجمی بوده و برخلاف دیگر روش‌ها تورم یا کبودی بعد از درمان آن بسیار کم است.

نیاز به بیهوشی نیست

هایفوتراپی غبغب برخلاف سایر روش‌های درمانی یک درمان راحت و بدون درد است که به هیچ ماده بیهوشی نیاز ندارد.

عواملی که موجب ایجاد غبغب می‌شود؟

عواملی که موجب ایجاد غبغب می شود

 • شل‌شدن و افتادگی پوست
 • چربی اضافی گردن و چانه
 • کوچک و ظریف شدن چانه
 • ضعیف بودن عضلات موجود در چانه
 • آویزان شدن ماهیچه پلاتیسما و افتادن غده بزاقی
 • بالا رفتن سن و عوامل ارثی و ژنتیکی

مراقبت‌های قبل از هایفوتراپی غبغب

 • قبل از انجام ‌هایفوتراپی غبغب با پزشک خود در مورد انتظاراتی که در نظر دارید صادق باشید؛ شاید نیاز باشد بسته به خواسته‌ی شما از روش دیگری برای درمان استفاده شود.
 • اگر قبلاً از بوتاکس، فیلر یا چربی استفاده کرده‌اید حتماً پزشک خود را در جریان بگذارید. زیرا امواج هایفوتراپی می‌تواند آثار مخربی بر این پرکننده‌ها داشته باشد.
 • در صورت ابتلا به بیماری خاص و استفاده از دارویی حتماً پزشک خود را مطلع سازید.
 • یک روز پیش از هایفوتراپی غبغب استحمام کنید و پوست خود را به خوبی تمیز کنید.
 • قبل و پس از هایفوتراپی از مصرف غذاهای شور و چرب پرهیز کنید.
 • از مواردی که موجب التهاب پوست غبغب می‌شود پرهیز کنید. این مورد شامل ماساژ دادن و خاراندن هم می‌شود.
 • پیش از هایفوتراپی غبغب آب بیشتری بنوشید.
 • از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و کافئین دار پرهیز کنید.
 • از رفتن به استخر، سونا و سایر مواردی که از آب استفاده‌ی عمومی می‌شود؛ پرهیز کنید.

مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی غبغب

هایفو غبغب یک تکنیک درمانی است که عارضه بسیار کمی دارد. همینطور شما می‌توانید پس از انجام هایفوتراپی غبغب؛ زندگی روزمره‌ی خود را از شروع کرده و حتی در محیط کاری خود حضور پیدا کنید.
اما در نظر بگیرید که این روش نیز مثل سایر روش‌های درمانی نیاز به برخی مراقبت‌ها دارد. مراقبت‌ های بعد از هایفوتراپی بسیار حائز است. در این مورد نیاز است یادآوری شود، غبغب به علت تجمع چربی و پوست اضافه در ناحیه گردن ایجاد می‌شود و در هایفوتراپی غبغب این سلول‌ها تجزیه‌شده و توسط سیستم لنفاوی و کبد دفع می‌شوند.
بنابراین موضوعی که در دفع پوست و چربی اضافی بسیار حائز اهمیت است؛ سلامت این دو عضو می‌باشد. به همین علت لازم است؛ برای یک مدت از مصرف غذاهای چرب، نوشیدنی‌های کافئینی و حاوی الکل پرهیز کنید.

ماندگاری هایفوتراپی غبغب

 ماندگاری و نتایج هایفوتراپی، معمولا بین ۶ تا ۱۲ ماه است پس از گذشت این زمان امکان دارد نیاز به تکرار هايفوتراپی غبغب باشد و اگر فرد رژیم غذایی، تمرینات بدنی، مدل خوابیدن، را به شکل خوبی انجام دهد و دارای سبک زندگی مناسبی باشد، بعد از درمان با هایفوتراپی غبغب وزن خود را ثابت نگه دارد و با استفاده از محصولات مراقبتی از پوست خود در برابر نور مستقیم خورشید، آلودگی‌های زیست محیطی و سایر آسیب‌ها مراقبت کند این ماندگاری را می‌توان برای مدت‌های طولانی‌تر نیز انتظار داشت.
شما می‌توانید برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا موضوعات دیگر با کلینیک بهارین همراه و در ارتباط باشید.

جلسات درمانی مورد نیاز برای هایفوتراپی غبغب چقدر است؟

هایفوتراپی غبغب یکی از تکنیک‌های محبوب برای لیفت و جوانی دوباره پوست در این ناحیه می‌باشد. شاید یکی از علت‌های این محبوبیت به کم بودن تعداد جلسات درمانی این روش برگردد.
تعداد جلسات درمانی تکنیک هایفوتراپی غبغب، می‌تواند حداقل ۱ و حداکثر ۳ جلسه باشد. در هر حال تعیین کردن تعداد جلسات بسته به شرایط بیمار و تشخیص پزشک دارد.
هر جلسه هایفوتراپی غبغب، می‌تواند بین ۳۰ الی ۶۰ دقیقه طول کشیده و انجام آن نیازی به بیهوشی ندارد. پس از گذراندن هر جلسه درمانی، شخص نیازی به گذراندن دوره نقاهت ندارد و می‌تواند انجام امور روزانه خود را از سر بگیرد.

قیمت هایفوتراپی غبغب

 هزینه هایفوتراپی چقدر است؟ در کل هزینه هایفوتراپی غبغب به میزان افتادگی و چربی موجود در پوست، دستمزد پزشک و محل انجام درمان بستگی دارد. بعنوان مثال هزینه هایفوتراپی غبغب (یک ناحیه) کمتر از هایفوتراپی چند ناحیه از صورت خواهد بود.
مهم است که بدانید هزینه درمان هایفوتراپی به طور قابل توجهی کمتر از لیفت صورت و لیپوساکشن خواهد بود. بنابراین، هایفوتراپی غبغب گزینه‌ای بسیار مقرون به صرفه و مناسب تلقی می‌شود.

شایعاتی در مورد هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی غبغب بر عضلات صورت و گردن تاثیر گذاشته و امکان دارد موجب فلج شدن آن‌ها شود.

امواج فراصوت یکی از ایمن‌ترین امواج برای بدن انسان است. استفاده از این امواج در هایفوتراپی غبغب آن را به تکنیکی مطمئن و بی‌خطر تبدیل کرده است. امواج فراصوت هیچ تاثیری بر روی پوست و عضلات صورت نخواهد داشت.
در واقع در هایفوتراپی غبغب پزشک فقط لایه‌های آسیب‌دیده پوست یا چربی‌ها را مورد هدف خود قرار داده و این امواج اصلا به عضلات نخواهد رسید.
در نتیجه انجام هایفوتراپی غبغب در کلینیک‌های معتبر نه‌ تنها باعث تغییر حالت عضلات چهره نخواهد شد بلکه آن را زیباتر نیز خواهد نمود.

امکان دارد بعد از هایفوتراپی غبغب جای زخم برای همیشه باقی بماند.

در روش هایفوتراپی غبغب هیچ زخمی بوجود نمی‌آید بنابراین جای هیچ نگرانی در این مورد یا از بین بردن آن وجود ندارد.
در این روش هیچ برشی در سطح پوست ایجاد نمی‌شود و دستگاه نیز به‌راحتی و به نرمی بر روی پوست حرکت می‌کند. بنابراین امکان زخم شدن پوست هم در اثر حرکت دستگاه وجود نخواهد داشت.

هایفوتراپی غبغب موجب سوختگی پوست می‌شود.

امواج فراصوت شدت بالا باعث گرم شدن لایه‌های زیرین پوست و تحریک سلول‌ها برای کلاژن‌سازی می‌شوند، امکان دارد حس شود که این گرما در سطح پوست نیز اثرگذار بوده و آن را می‌سوزاند.
که کاملا اشتباه است بعد از انجام هایفوتراپی غبغب هیچ تغییری در سطح پوست ایجاد نشده و تنها کمی قرمزی و التهاب پدیدار می‌شود.
در روش درمان غبغب با هایفوتراپی غبغب امواج فراصوت از لایه‌های سطحی پوست عبور می‌کند و بعد از رسیدن به لایه‌های عمیق‌تر از خود گرما تولید می‌کند. در نتیجه هیچ آسیبی به سطح پوست وارد نشده و هیچ‌ جای سوختگی در آن ایجاد نخواهد شد.

پرسش و پاسخ در مورد هايفوتراپی غبغب

سن مناسب برای هایفوتراپی غبغب چقدر می باشد ؟

استفاده از روش هایفوتراپی غبغب برای رفع غبغب به افراد بین ۳۰ تا ۷۵ سال پیشنهاد می‌شود. البته با توجه به اینکه شدت افتادگی پوست چندان شدید نباشد و شخص نیز اضافه‌ وزن زیاد نداشته باشد. افراد زیر ۳۰ سال و بالاتر از ۷۵ سال با مشورت پزشک می‌توانند از این روش برای رفع غبغب خود استفاده کنند.

4.6/5 - (12 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *